Vítězství gigantů

Juventus, Bayern i PSG je v osmifinále LM! City pouze remizovalo

Bayern i Juventus zvítězili v Lize mistrů

Fotbalisté Bayernu i Juventusu dokázali potvrdit roli favoritů a zvítězili. Německý klub uspěl doma proti Olympiakosu Pireus 2:0. Vydřené vítězství si pak připsali fotbalisté Juventusu, kteří rozhodli utkání proti Lokomotivu Moskva až gólem v samotném závěru. Zvítězit dokázali i fotbalisté PSG, kteři doma porazili Bruggy 1:0. Všechny tři týmy si tak předběžně zajistily postup do další fáze Ligy mistrů.

Juventus vstoupil do utkání lépe a dost mu pomohla chyba brankáře Lokomotivu, který ve 4. minutě neudržel střelu Cristiana Ronalda a balón nakonec do sítě doklepl Aaron Ramsey. Nicméně ruský celek nesložil zbraně a za necelých deset minut utkání srovnal. Výbornou hlavičkou se předvedl Miranchuk, který si nejdříve narazil míč o tyč a následně ho pohodlně poslal do prázdné brány.

Juventus měl sice v Moskvě větší držení míče, ale jinak hrál s Lokomotivem vyrovnanou partii. S remízovým výsledkem 1:1 se snažil něco udělat Ronaldo, ale jeho dvě jedovky gólem neskončily. V 93.minutě však předvedl italský velkoklub parádní kombinační akci, kterou zakončil Douglas Costa a Juventus tak zvítězil 2:1.

To Bayern v druhém utkání Ligy mistrů svého soupeře po celý zápas mohutně tlačil, ale doplácel na neproměňování šancí. Drbat hlavu si musel hlavně Kingsley Coman, který několikrát selhal v jasných příležitostech. Německý velkoklub tak musel v Allianz aréně zachránit polský šutér Robert Lewandovski, který v 69. minutě dokázal z těžké pozice dostat míč do sítě.

Definitivní pojistku pak přidal střídající Ivan Perišič, který po necelé minutě na hřišti skóroval a upravil na konečných 2:0 pro bavorský celek.

City zažilo divočinu v Bergamu
Divoký zápas zažili fotbalisté Manchesteru City, kteří na půdě italského Bergama sice už po sedmi minutách vedli zásluhou Sterlinga. Pak však přišlo velké trápení z pohledu anglického celku. Ve 43. minutě neproměnil penaltu Gabriel Jesus a navíc se jim do konce první půle zranila brankářská jednička Ederson, kterého musel střídat Claudio Bravo.

Bergamu tyto okolnosti vlily novou krev do žil a na začátku druhého poločasu srovnali zásluhou Pasaliče. V 81. minutě navíc přišla další pohroma, když střídající Bravo podrazil soupeře a dostal červenou kartu. City tak muselo do branky poslat obránce Kyla Walkera, který si musel poradit i s jednou těžkou střelou. Manchester tak nakonec může být rád, že si z italského Bergama odváží aspoň bod.

Divočinu má za sebou také Šachtar, který dokázal proti Dinamu Záhřeb zachránit remízu 3:3 až díky dvěma gólům v nastaveném čase.