Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2015 16:58
evropská liga zářez jako hrom

Faul, který svět neviděl! Sudí nám ukradl výhru, zuří sparťané

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný
Zdroj: ČTK/AP
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný

Pořádně velkou křivdu cítili po úvodním zápase Evropské ligy fotbalisté Sparty. Rozhodčí jim podle nich upřel na půdě Asterasu Tripolis dva regulérní góly, vlnu emocí spustila zejména neuznaná trefa kapitána Davida Lafaty v úplném závěru. Pražané se ale vztekali marně, z Řecku vezou po remíze 1:1 jen bod.

"Rozhodčí nám ukradl výhru, to je to správné slovo," nebral si servítky sparťanský kouč Zdeněk Ščasný. "Moji řečtí přátelé mě varovali, že se to může stát. A nebojím se říct, že to dělal vědomě, že od začátku věděl, co dělá," dodal na adresu chorvatského arbitra Marija Strahonju.


První sporný moment přišel v závěru prvního poločasu, kdy Lafata doklepával do odkryté branky míč po Jiráčkově přihrávce. Sparťanský kapitán srovnal až v 56. minutě po Frýdkově přehrávce a nakonec to mohl být právě on, kdo celý zápas otočí a rozhodne. Jenže... 


Gól hlavou po rohovém kopu mu sudí neuznal. Nikdo netušil, co se děje. Praporek pomezního zůstal dole, tudíž o ofsajd nešlo. Strahonja zřejmě viděl faul...


"Sám brankář mi po utkání řekl, že s nikým v souboji nebyl. Pomezní běžel na půlku, ale rozhodčí z ničeho nic písknul faul. V takovémto těžkém evropském zápase neuznat dvě branky..." kroutil hlavou po utkání kouč Ščasný.

 


"Vůbec nevím, co rozhodčí písknul. Stál jsem u brankáře, Bořek (Dočkal) kopnul roh, gólman do mě strčil, já udělal dva kroky dopředu, Keny (Fatai) to prodloužil, Lafi dal gól, pět vteřin a rozhodčí písknul faul," popsal poslední situaci zápasu Ladislav Krejčí. "Ptali jsme se ho, co písknul, a nic neřekl. Nevím, co k tomu říct. Já tam žádný faul neviděl, rozhodčí jo," pokrčil rameny.


David Lafata dal tři góly, uznali mu jen jeden
Zdroj: profiboxing.cz David Lafata dal tři góly, uznali mu jen jeden


Ščasný ale rozhodně nebědoval jen nad výkonem rozhodčího, kritice podrobil i své svěřence. "Nechci tady brečet, rozlišuji výkon rozhodčího a náš vstup do obou poločasů, který byl katastrofální," neskrýval Ščasný.


K dalšímu zápasu nastoupí Sparta za dva týdny, kdy se na Letné přivítá APOEL Nikósie. Kyperský celek na úvod doma prohrál se Schalke 0:3.
 

TN.cz