Zbytečná ztráta

Fatální chyba Motoru, za nepozornost kontumace zápasů

Trenér Motoru Václav Prospal
Zdroj: Profimedia
Téma:

Fatální chybu vyrobilo vedení Motoru České Budějovice. Kvůli nepozornosti přijde hokejový klub o šest bodů. Sportovně technická komise Českého hokeje totiž zkontumovala zápasy s Kladnem a s Ústím nad Labem. Tyto týmy si tak připíšou výhry 5:0, i když zápasy s lídrem prohrály.

Pro Jihočech to znamená, že se v tabulce propadnou na druhé místo a novým lídrem se stali hokejisté Jihlavy. Důvodem kontumace je nastoupení jednoho staršího hráče nad povolený limit. O kontumaci informoval Motor na svých webových stránkách.


„Beru to na sebe, já jsem tady hlavní trenér a určuju sestavu, měl jsem si to pohlídat," smutnil trenér Motoru Václav Prospal. „Snažíme se vždycky postavit tu nejlepší možnou sestavu, protože hrajeme na vítězství. To, že prostě přišla takováhle situace mě mrzí, je to holt všemi těmi pravidly, které tady máme. Dáváme mládí zelenou, musí hrát a tím, že jsem tam zařadil jen jednoho, padá ta chyba na mou hlavu,“ nehledá výmluvy dvojnásobný mistr světa.

V zápasech druhé nejvyšší ligy smí do 10. prosince v utkání nastoupit maximálně 21 hráčů – 2 brankáři a 19 do pole, přičemž z toho maximálně 17 může být ve věku 20 let a starší.

 


"Je to šest bodů, o které jsme přišli, a máme teď dvě možnosti. Buď se k tomu postavíme tak, že se budeme litovat, a nebo to použijeme jako motivaci, abychom se na první místo vrátili. Čeká nás pět těžkých zápasů, které budou následovat, a budeme chtít každý z nich vyhrát," slibuje Prospal.


Zápas s Ústím vyhrál Motor v pondělí 4:0, ve šlágru s Kladnem zvítězil už minulý týden 3:2. Teď ale o získané body přišel a na první Jihlavu momentálně ztrácí pět bodů.

hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program