Šipkařská Premier League

Fantastický Michael Smith! V Dublinu trefil první letošní televizní "devítku"

Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 27. 2. 2020
Téma:

Museli jsme si na to počkat přesně čtyři turnaje. Šipkařské Masters ani tři úvodní kola Premier League nenabídly zavření legu na devět šipek. Fanoušci se ale dočkali na pátém podniku. V irském Dublinu se to povedlo Michaelu Smithovi.

Čtvrté kolo prestižní šipkařské Premier League zavítalo do irského hlavního města, kde byl jako host a tahák pro domácí publikum Willie O'Connor, který stanul proti světové jedničce Michaelu van Gerwenovi.

 

V prvním zápase na sebe narazili dva na čele Premier League se vyhřívající hráči Glen Durrant a Nathan Aspinall. I když měl „The Asp“ průměr jen necelých dvaaosmdesát, dokázal zvládnout dvanáctilegovou bitvu lépe a připsal si třetí triumf.

 

Na druhého Durranta se záhy bodově dotáhl Gary Anderson, jenž rozhodl duel proti Robovi Crossovi v devátém legu, kdy získal důležitý brejk, jejž se mu povedlo potvrdit. „Voltage“ sice zaznamenal vysoký checkout a jedenáctý leg zavřel stylově přes bull, avšak zkušenější „Létající Skot“ udržel nervy na uzdě a rozhodl o svém triumfu.

 

Naprosto shodným výsledkem pak vyhrál také Michael Smith, který si však rozhodující brejk schoval až do jedenáctého legu. Největší moment si ale „Bully Boy“ připsal ve čtvrtém legu, kdy trefil první letošní televizní devítku (zavřel leg na devět šipek). Smith získal druhý skalp a zapsal si do tabulky Premier League dva body.

 

Světový šipkař číslo jedna Michael van Gerwen si poradil s domácím Williamem O’Connorem, který se však pral jako lev. „The Magpie“ sice ztratil hned první brejk, ale dokázal si jej za stavu 2:3 vzít zpět. Poté přišla holandská jízda a „Mighty Mike“ si dokráčel pro dva body, kterými se vyšplhal do čela tabulky, kde je nyní o skóre před Aspinallem.

 

V posledním zápase večera smetl bývalý ragbista Gerwyn Price úřadujícího mistra světa. Peter Wright si udržel jen první servis, od té doby už terč válcoval jen „Iceman“. Duel se lámal v šestém legu, kde mohl „Snakebite“ oblečený do kostýmu s irskými motivy snížit na 2:4, ale nezavřel 85 a Price zaváhání potrestal.
 

Výsledky Premier League v Dublinu:
 

Glen Durrant - Nathan Aspinall 5:7

Rob Cross - Gary Anderson 5:7

Daryl Gurney - Michael Smith 5:7

William O'Connor - Michael van Gerwen 4:7

Gerwyn Price - Peter Wright 7:1

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program