Aktualizováno 16.1. 2019 08:01
tak to je paráda česká seznace

Fantastický Hertl zničil hattrickem Pittsburgh! Už má 100 gólů v NHL

Tomáš Hertl

Útočník Tomáš Hertl zařídil druhým hattrickem v NHL vítězství hokejistů San Jose 5:2 nad Pittsburghem a stal se první hvězdou úterního zápasu. Díky třígólovému představení zaokrouhlil počet branek v soutěži na 100. Pražský rodák bodoval v pátém zápase po sobě.

Hertl se poprvé prosadil v 15. minutě. Jeho spoluhráč Evander Kane zavezl puk z vlastního obranného pásma až do útočné třetiny za brankovou čáru, kde se ho ujal Hertl. Slávistický odchovanec u hrazení ustál souboj s Jevgenijem Malkinem, nabruslil si do pravého kruhu, obelstil zadáka Jacka Johnsona a zamířil přesně k tyči.

Po něm se mezi střelce zapsal Joe Thornton, jenž v dresu kalifornského celku nastoupil k 1000. souboji. Obránce Radim Šimek si u jeho branky připsal nahrávku.

Hertlův hattrick proti Pittsburghu VIDEO:

Druhý gól, jímž zvýšil na 4:1, přidal Hertl zkraje třetí části, když dorazil za záda gólmana Matta Murrayho střelu beka Justina Brauna. Penguins v závěru vyšla power play a snížili, Hertl však následně gólem do prázdné branky završil skóre. U všech tref mu asistoval Kane.