Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.5. 2017 21:31
nova sport dubai darts masters

Fantastické finále! Anderson v Dubaji opět přetlačil van Gerwena!

Gary Anderson s trofejí pro vítěze Dubai Darts Masters
Zdroj: Profimedia

Jediný šipkařský turnaj světové úrovně pod širým nebem po roce opět ovládl Gary Anderson. Skotský hráč si v atraktivním finále stejně jako před dvanácti měsíci poradil ve finále s Michaelem van Gerwenem.

Na úvod semifinálového programu se ve třicetistupňovém dubajském teplu proti sobě postavili Gerwyn Price a Michael van Gerwen. Velšan včera překvapil, když ve čtvrtfinále po dramatické bitvě vyřadil Jamese Wadea, světová jednička si v pohledném derby zase poradila s Raymondem van Barneveldem.
 

Čtvrteční večer však Gerwyna Price nepotkal v nejlepší formě. Proti Mighty Mikeovi nezachytil začátek utkání a brzy prohrával 3:0. Když ale po své úspěšné hře prolomil soupeřův servis a stáhl na rozdíl jediného bodu, mohli si jeho fanoušci dělat zálusk alespoň na zdramatizování duelu.
 

A borec z Walesu mohl dokázat i víc. Stačilo zavřít na pětadvacet a měl by v kapse srovnání stavu. Jenže kýžený double dvanáctky ani nadvakrát netrefil, zatímco van Gerwen si s osmačtyřiceti zkušeně poradil a šestý leg ukořistil pro sebe. Stejně tak tomu bylo i s následujícími třemi hrami a Nizozemec si vypracoval definitivně rozhodující náskok.

Price se pak už zmohl jen na zkorigování na 7:3. Od té doby už opět kraloval Mighty Mike, poslední čtrnáctý leg mohl navíc ozdobit devítkou, poté co naházel 177 a 180 ale osmou šipkou trefil jen double pětky. Vzít jasné vítězství si však už nenechal.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program