Krásný úspěch

Fantastická jízda pokračuje! Hokejový Hradec je ve finále Ligy mistrů

Hokejisté Hradce Králové postoupili do finále Ligy mistrů, Djurgaarden porazili v odvetě 3:0.

Hokejisté Hradce Králové se radují z historického úspěchu. V odvetném utkání proti švédskému Djurgaardenu totiž zvítězili 3:0 a postoupili do finále Ligy mistrů. Napodobili tak podobný kousek, který se před třemi lety povedl Spartě. O titul si Mountfield zahraje proti Frölundě.

Hradec Králové udělal důležitý krok k postupu už v prvním zápase, kde na švédské půdě svého soupeře porazil 3:1. V úterní odvetě v domácí ČPP Aréně se pak Mountfield prosadil na začátku druhé třetiny. Přesilovkovým gólem otevřel skóre Jakub Lev.

Hradečtí hokejisté pak drželi hubené vedení, ale na začátku třetí třetiny přidal druhou trefu Nedomlel a Mountfield byl v tu chvíli velice blízko k postupu. Djurgaarden pak zkusil hrát vabank a v polovině třetí třetiny odvolal brankáře a na Hradec vyrukoval se šesti hráči na ledě.

Riskantní pokus však nevyšel, a to zásluhou Jergla, který skvělým důrazem za bránou zasadil definitivní ránu švédskému klubu, jehož mizivé šance ještě přiživil gólman Mazanec, který vzápětí zlikvidoval dvě trestná střílení Djurgaardenu.

Hradec tak slaví skvělý postup do finále hokejové Ligy mistrů, soupeřem mu bude další švédský protivník, Frölunda Indians, která v druhém semifinále vyřadila Luleu.