Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

boj na ulicích

Fanoušky české reprezentace napadli v kosovských ulicích! Šlo o odplatu?

Fanoušci Kosova
Zdroj: profimedia.cz
Fanoušci Kosova

Sobotní prohra českého národního týmu s Kosovem v evropské fotbalové kvalifikaci měla podle balkánských médií dohru i mimo stadion. Několik fanoušků našeho celku totiž mělo být napadeno. Viníci mají být příznivci místního klubu FC Priština.

Útočníci měli podle černohorského webu mondo.me přepadnout fanoušky našeho týmu v ulicích Prištiny, přičemž jednoho z nich povalili na zem a zkopali ho.

Radikální fans místního celku navíc celý incident natočili a zveřejnili na Facebooku, video však následně smazali. Konkrétně se jednalo o záznam, kde skupina agresorů kope do muže s českou vlajkou. Žádné oficiální prohlášení od kosovské policie však zatím nevyšlo.

"Česká ambasáda v Prištině nám pouze potvrdila, že se tento incident opravdu stal. Žádné další podrobnosti k němu už ale nemáme," uvedl tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman z Podgorice, kde český tým momentálně trénuje.

Podle všeho útok mohl souviset jako odplata za sobotní incident, kdy byla skupina českých příznivců zatčena v dějišti utkání.

Můžeme potvrdit, že byla nedaleko Prištiny zatčena policií skupinka osmi českých fanoušků, šlo konkrétně o šest mužů a dvě ženy. Tato skupinka u sebe měla dron, srbskou vlajku a také transparent s nápisem Kosovo je Srbsko. Zároveň u nich byla objevena pyrotechnika a také nože," vyjádřil se v sobotním prohlášení Jurman.

Utkání mezi Kosovem a Českou republikou bylo po celou dobu hodně vyhrocené. Místní fanoušci začali pískat už při české hymně a pokračovali i v dalším průběhu zápasu.


 

Český tým vedl od úvodu 1:0 zásluhou Patrika Schicka, nakonec však podlehl 1:2 a spadl z druhého místa v kvalifikační skupině zaručující postup na evropský šampionát.

 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program