boj na ulicích

Fanoušky české reprezentace napadli v kosovských ulicích! Šlo o odplatu?

Fanoušci Kosova
Zdroj: profimedia.cz
Fanoušci Kosova

Sobotní prohra českého národního týmu s Kosovem v evropské fotbalové kvalifikaci měla podle balkánských médií dohru i mimo stadion. Několik fanoušků našeho celku totiž mělo být napadeno. Viníci mají být příznivci místního klubu FC Priština.

Útočníci měli podle černohorského webu mondo.me přepadnout fanoušky našeho týmu v ulicích Prištiny, přičemž jednoho z nich povalili na zem a zkopali ho.

Radikální fans místního celku navíc celý incident natočili a zveřejnili na Facebooku, video však následně smazali. Konkrétně se jednalo o záznam, kde skupina agresorů kope do muže s českou vlajkou. Žádné oficiální prohlášení od kosovské policie však zatím nevyšlo.

"Česká ambasáda v Prištině nám pouze potvrdila, že se tento incident opravdu stal. Žádné další podrobnosti k němu už ale nemáme," uvedl tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman z Podgorice, kde český tým momentálně trénuje.

Podle všeho útok mohl souviset jako odplata za sobotní incident, kdy byla skupina českých příznivců zatčena v dějišti utkání.

Můžeme potvrdit, že byla nedaleko Prištiny zatčena policií skupinka osmi českých fanoušků, šlo konkrétně o šest mužů a dvě ženy. Tato skupinka u sebe měla dron, srbskou vlajku a také transparent s nápisem Kosovo je Srbsko. Zároveň u nich byla objevena pyrotechnika a také nože," vyjádřil se v sobotním prohlášení Jurman.

Utkání mezi Kosovem a Českou republikou bylo po celou dobu hodně vyhrocené. Místní fanoušci začali pískat už při české hymně a pokračovali i v dalším průběhu zápasu.


 

Český tým vedl od úvodu 1:0 zásluhou Patrika Schicka, nakonec však podlehl 1:2 a spadl z druhého místa v kvalifikační skupině zaručující postup na evropský šampionát.

 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program