chomutovští patrioti

Fanoušci zachraňují Piráty! Vybrali skoro čtvrt milionu, přispěla i hvězda

Michal Vondrka a fanoušci Chomutova.
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Michal Vondrka a fanoušci Chomutova
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 30. 6. 2020
Téma:

Hokejový Chomutov se potácí na hraně zkázy. V tíživé situaci se rozhodli klubu pomoci jeho fanoušci. Na transparentní účet přistálo již zhruba půl milionu korun. Přispěl také bývalý kapitán Michal Vondrka.

Koronavirus zasadil chomutovským hokejistům dost krutou ránu. Klub tíží dluhy z minulosti, hned po zrušení zbytku sezóny musel ukončit smlouvy řadě hráčů a Piráti balancují nad propastí.

 

Chomutov dokonce jednal o převodu licence se Znojmem, které bude po odchodu z mezinárodní EBEL hrát 2. ligu. „Poté, co proběhlo médii, že jednáme se Znojmem o licenci, jsme se s vedením Orlů spojili, ale nenašli jsme řešení, které by vyhovovalo oběma stranám,“ citoval web Pirátů předsedu výkonného výboru Daniela Badinku.

 

 

V nejtěžší situaci se rozhodli klubu přispět fanoušci, kteří si možná vzpomněli na slova bývalého primátora města, který v roce 2016 smetl žádost o větší finanční injekci ze stolu s doporučením, ať klub udělá sbírku mezi fanoušky.

 

V sobotu bylo na transparentním účtu fantastických 234 tisíc korun. Příznivce Pirátů dal dohromady dlouholetý člen fanklubu Matěj Pavlásek ve skupině My jsme hokejové město.

 

 

 

„Přispěl jsem, protože mám klub rád a cítím k němu nějakou vazbu. Padla otázka, jestli má smysl přispět, když tu případně áčko nebude. Na to jsem odpověděl, že pak ten příspěvek může znamenat třeba hokejku pro juniora, který s ní může dát gól a mít z něj radost. Ten samý junior se pak může díky tomu někam posunout a třeba to dotáhnout tak daleko jako David Kämpf,“ prozradil v rozhovoru pro chomutovský web organizátor sbírky.

 

 

K fanouškům se připojili i hráči. Bývalé ikony klubu Petr Jíra, Stanislav Mikšovic a poslední příspěvek přistál na kontě od Michala Vondrky. Bývalý kapitán dovedl Piráty v roce 2017 do semifinále play-off extraligy.

 

 

Klubu hrozí v krajním případě i pád do krajského přeboru. „Ještě pořád nic nevzdáváme a stále hledáme cesty, jak pokračovat v Chance lize. Jasno bude na konci týdne,“ dává Chomutovským naději Badinka.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program