přestupová radost

Přichází jak hasič do Černobylu! I tak fandové West Hamu mluví o Součkovi

Tomáš Souček s dresem West Hamu
Zdroj: Profimedia
Tomáš Souček byl představen fanouškům West Hamu při zápase s Liverpoolem.
Téma:

Čeští fanoušci už o kvalitách Tomáše Součka nepochybují, ukázal se v české lize, Lize mistrů i reprezentaci, otázkou však bylo, jak se na jeho příchod budou tvářit fanoušci West Hamu. Z reakcí na sociálních sítích to však vypadá, že jsou nadšení. Kvůli národnosti a stejnému křestnímu jménu ho srovnávají s Tomášem Řepkou.

Za půlroční hostování zaplatil West Ham 4,5 milionu eur (přibližně 113 milionů korun). Pakliže se Kladivářům podaří udržet se v Premier League, změní se hostování v přestup a z Londýna poputuje do Edenu dalších 16,2 milionu eur (přibližně 408 milionů korun).


Celková částka se tak může dostat na 20,7 milionů eur. Pro porovnání: před pár dny se z Tottenhamu do Interu Milán stěhoval světově uznávaný záložník Christian Eriksen za 20 milionů eur.Při porovnání těchto dvou přestupů se nabízí, že fanoušci West Hamu budou naříkat, proč jejich klub utrácí tak obrovské peníze za "kluka z východní Evropy". Jenže reakce příznivců Kladivářů na sociálních jsou z drtivé většiny pozitivní.


"Pokud bude mít hrdost a vášeň jako další Čech, Tomáš Řepka, čekají nás radostné dny," uvedl jeden z fanoušků. A nebyl jediný, kdo vzpomínal na slavného stopera. "Jen doufám, že bude mít stejnou bojovnost a odhodlání, jako měl Řepka," vyslovil své přání další z příznivců West Hamu.Někteří fandové jsou smíření s tím, že jejich klub v současné době nepředvádí ideální výkony, takže se Součkovi diví, že jde zrovna k nim. "Abych byl upřímný, divím se, že chtěl jít zrovna k nám! Jestli hraje tak, jak jsem ho viděl v televizi, bude skvělá posila," vypověděl další z fanoušků."Vsadím se, že se cítí jako hasič, který přišel do Černobylu dvacátý první den... s hasícím přístrojem," zavtipkoval na účet svého týmu další příznivec Kladivářů.Fanoušci West Hamu zatím povětšinou hýří nadšením, i když se našlo i pár zlých jazyků, kteří by radši dali šanci odchovancům. Jak budou reagovat na jeho výkony na hřišti ukáže až čas.

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program