Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Evropská liga

Slávisté i přes zákaz na stadionu: Fanoušek řekl, jak se tam dostali!

Fanoušci Slavie
Zdroj: Profimedia

Konflikty a výtržnosti v Kodani mohly za to, že Slavia dostala od UEFA tvrdý trest a příznivci sešívaných navíc nesměli na další zápas Evropské ligy, který se konal ve čtvrtek ve francouzském Bordeaux. Vedle zákazu vstupu na stadion nemohli fanoušci ani do jeho okolí. Přesto jich nakonec bylo v ochozech několik stovek. Jak se tam dostali? Na to televizi Nova odpověděl jeden z nich…

Jméno fanouška zmiňovat nebudeme a ponecháme ho v anonymitě. Ten na úvod rozhovoru popřel naší informaci o tom, že se fanoušci dostali na stadion tak, že měli naučeno několik francouzských vět, aby nebyla odhalena jejich identita a vydávali se v šále Bordeaux za Francouze.

 

Jak to tedy bylo opravdu? "Podstatné bylo, abyste si lístek koupili z jiné IP adresy, než z té české. Někdo to udělal tak, že se heknul do určitého systému, který se tvářil, jako IP adresa z ciziny. My to však takhle neudělali. Lístky nám koupil kamarád z Francie. Poslal nám je pak jen na mail," vysvětloval fanoušek.

 

 

Už to byl třetí lístek, který si příznivec pražského celku koupil. Ten první měl od klubu, druhý od UEFA (ten ale byl po zákazu neplatný) a třetí způsobem, který popsal. "Stál nás deset euro," pokračoval muž. "Kontrola dokladů na místě neproběhla. Šlo tam vlastně jen o to, abyste na sobě neměl viditelné červenobílé znaky. Každý to tak schoval pod bundu a pak proběhla jen běžná kontrola věcí."

 

Stadion byl poloprázdný a tak si skupinka českých fanoušků našla svoje místo. Lístky si totiž pětice mužů, mezi kterými byl i ten, který řekl, jak to bylo, koupila nad kotel Bordeaux. "Bylo tam celkově asi 7 tisíc lidí, poloprázdno. Stadion to byl ale krásný," popisoval.

 

Slávističtí fanoušci se tak dostali na stadion nenápadně, ale v ochozech pražský klub podporovali a to dokonce v klubovém oblečení a se šálami v rukou. "Fandili slušně. Ale všimla se jich ochranka a pořadatelé a obklíčili je. Nicméně, spíše jen dozorovali na pořádek a zápas je nechali dokoukat. My měli místa ale jinde," líčil muž.

 

Podle jeho svědectví proběhlo vše bez problémů, konfliktů a výtržností. "Neviděl jsem nic, kvůli čemu by musela zasahovat policie," vzpomínal fanoušek, který před startem utkání nikoho ve slávistických věcech neviděl. "Na stadionu přitom bylo asi 400 Čechů," žasl nad tím, že takový počet na ochozy prošel.

 

 

Pro fanoušky Slavie platil zákaz vstupu na stadion, ale i do jeho okolí. "My přes to zakázané území projeli až ke stadionu tramvají. Normálně jsme pak prošli a nikdo nás nekontroloval," dodal fanoušek.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program