Odejde?

Fanoušci San José jsou v napětí, Hertl je svým výrokem znervóznil

Hokejista Tomáš Hertl
Zdroj: Profimedia
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
11.5. 2021 13:28
Téma:

Fanoušci San Jose Sharks začínají být nervózní ohledně budoucnosti Tomáše Hertla v jejich týmu. Sedmadvacetiletému útočníkovi totiž po konci příští sezony končí smlouva, a pokud by neprodloužil, stal by se volným hráčem. To by pro aktuálně sedmý tým Západní divize znamenalo velkou ztrátu. Zklamaní jsou i čeští fanoušci, jelikož Hertl bude chybět na letošním světovém šampionátu.

Tomáš Hertl je se 43 body druhým nejproduktivnějším hráčem Žraloků. Lepší je pouze Evander Kane. Český hokejista obléká dres San Jose od roku 2013, kam přestoupil z pražské Slavie. Za žádný jiný klub v NHL nehrál. Odehrál zde už přes 500 zápasů. To se však může od sezony 2022/2023 změnit.


Zatím jsem o prodloužení smlouvy nepřemýšlel. Buďte si ale jistí, že to tu miluji. Je to můj druhý domov. Odehrál jsem zde 500 utkání. San Jose je můj druhý domov,“ nechal se slyšet šikovný útočník po jubilejním zápase.


Fanoušci San Jose by však o českého střelce neradi přišli. Nejenže si ho velmi oblíbili, ale také by jistě chyběly góly a asistence, kterými týmu pomáhá. San Jose však plánují hráčskou přestavbu, a tak je možné, že se jim sedmadvacetiletý hráč do plánů hodit nebude.„Jsem velmi nervózní. Je vždycky děsivé, když hráč i tým chtějí něčeho dosáhnout, ale neděje se nic, co by posunulo věci dopředu,“ píše na sociálních sítích jeden z fanoušků.
Přidávají se k němu i další.„Miluji Tomáše. Měl bych zlomené srdce, kdyby opustil San Jose.“


Jsou tu však i fanoušci, kteří by se s odchodem českého hráče smířit dokázali.„Dává smysl, abychom tu Hertla drželi? Sharks chtějí provést přestavbu týmu. Chce být Tomáš součástí? Nechci ho nikdy vidět v jiném dresu, ale už jsem zažil, když milovaní hráči přicházeli a zase odcházeli,“ napsal na sociální sítě další z fanoušků.


Včera se také objevila informace, že Tomáš Hertl nepojede na letošní mistrovství světa, protože potřebuje absolvovat malou operaci. Informoval o tom novinář Curtis Pashelka, který má na starosti San Jose.


 

Podívejte se, jak se Tomáši Hertlovi dařilo proti Arizoně

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (442)

   17:20 17:35
   17:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program