Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 12. 2018
Fotbal Ochuzení nadšenci

Fanoušci Plzně zuří, Real Madrid nedovolil prodej šál s jeho logem

Fanoušci Plzně jsou naštvaní na Real Madrid
Zdroj: Profimedia

Liga mistrů už tři roky nezná jiného vítěze než Real Madrid. Vedení klubu ale sláva možná vlezla do hlavy a začíná kašlat na fanoušky, pro které hraje. Zkušenost s tím má nově i Plzeň, které nedal Real právo používat jeho logo.

Fotbal se hraje pro fanoušky. Často opakovaná fráze, která ale pravděpodobně neplatí v Madridu. Real totiž spíše razí heslo „Fotbal se hraje pro peníze.“ Na tuto realitu narazila i Viktoria Plzeň, která začala prodávat suvenýry s logy klubů, proti kterým hrála. Ten nejznámější klub ale chybí.


Viktorka před zápasem s AS Řím přišla s limitovanou edicí zimní výbavy na středeční zápas a bude prodávat čepice, rukavice a šály s logem nejen Plzně, ale také Říma. A fanoušky logicky štve, že podobná šála nebyla i na zápas s Realem Madrid.


To si ale jediný český zástupce v nejprestižnější klubové soutěži nemohl dovolit. Od Realu totiž nemá svolení k použití jeho loga na jakýchkoliv fanouškovských předmětech. A Bílý balet nedal toto svolení ani samotné UEFA.


„Jak může tým hrát Ligu mistrů UEFA a neposkytnout jim používání jejich loga? To by snad mělo být v základních podmínkách ne? Kdo to mohl dovolit?“ ptá se pod odpovědí klubu jeden z fanoušků.

Vysvětlení Plzně, proč si nemohou fanoušci koupit suvenýr s logem Realu
Zdroj: facebook


Opravdu nad tímto rozhodnutím zůstává rozum stát a Real si tak proti sobě poštval malou část českých fanoušků. O suvenýry s takovým velkoklubem jich stálo totiž opravdu hodně. Šála se znakem AS Řím je jen slabou náplastí.


Na svém fanshopu má přitom jednu vzpomínkovou šálu s názvem Realu a datem zápasu. Místo loga je ale modrobílý fotbalový míč.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program