Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport premier league darts

Famózní Wright! Předvedl druhý nejlepší výkon v historii! (VIDEO)

Peter Wright
Zdroj: YouTube.com

Šipkařská Premier League má za sebou večer v Exeteru a diváci, kteří dorazili přímo do Westpoint Areny, či usedli alespoň k televizním obrazovkám, určitě nelitují. Byli totiž svědky fantastického výkonu Petera Wrighta, ale také hned dvou výher Davea Chisnalla během jediného hracího dne.

Večer v Exeteru měl předehru vlastně ještě o den dříve, když účast kvůli bolestem zad odřekla největší hvězda Michael van Gerwen. Místo něj se tak na plac dvakrát postavil Dave Chisnall.
 

K terči šel hned na začátek programu a úvodním zápasem prolétl doslova jako šipka. První leg sice získal až po tahanici s van Barneveldem, hned ve druhém ale Nizozemce brejknul a vzápětí vel už 3:0. Další brejk získal Chisnall v osmé hře a svou herní pohodu dokázal v devátém legu, kdy moc nechybělo a zavřel by na devět šipek.
 

Pozornost přitahoval i druhý zápas, v němž se proti sobě postavili oba nováčci, Jelle Klaasen a Kim Huybrechts Ani jeden z nich však do zápasu na servisu nevstoupil dobře. Až do sedmého legu si pak oba své podání drželi, první zlom však nastal hned poté. Huybrechts při soupeřově servisu promarnil několik šancí na zavření, bod získal Klaasen a to ho nakoplo. Připsal si další brejk a i s přispěním štěstí pak zvýšil už na 6:3 a mířil za výhrou. Jenže v rozhodující chvíli selhal, pustil Huybrechtse na 6:5 a ten v příštích momentech urval ze zdánlivě ztraceného utkání aspoň bod.
 

Šlágrem ale byl duel mezi Taylorem a Anderson. A ten začal identicky jako předchozí střetnutí, tedy dvojicí brejků. Další úspěch při podání soupeře přišel v pátém legu a navrch měl v tu chvíli Taylor. Anderson si ale hned pomohl stoosmdesátkou, během večera už třetí, a svému protivníkovi brejk vrátil – 3:3. Čtvrtý plný počet bodů předvedl při svém servisu a šel do vedení. Sérii stoosmdesátek nepřerušil ani v osmém legu a dostal se do trháku 5:3. V něm ale dlouho nevydržel, další leg se mu příliš nepovedl a pustil opět Taylora na rozdíl jediného bodu.
 

Přestože se jim příliš na podání nedařilo, bylo na obou zkušených borcích vidět, že se šipkami baví a bavilo se i publikum ve Westpoint Areně. Taylorovi ale za chvíli trochu ztuhl úsměv na rtech, když opět prohrál a Anderson si tak zajistil nejméně bod a navíc další leg začínal. Jenže první matchdart v zápasu minul, Taylor naopak třetí šipkou uspěl a měl velkou šanci na zisk bodu. Anderson sice poslední leg začal sedmou stoosmdesátkou, Taylor se pak ale otočil k fanouškům a vzápětí si na jejich radu sehrál na double 16, který poté i trefil.
 

Adrian Lewis měl po čtyřech večerech na svém kontě jediné vítězství, když si v Nottinghamu poradil s Chisnallem. Minulý týden v Brightonu ale obral o bod van Gerwena. V Exeteru měl ale navrch Wright, byť oba šipkaři předváděli skvělé představení a od začátku si drželi vysoký bodový průměr.
 

Jenže Wright na tom byl prostě dneska lépe, když hned několikrát dokázal zavřít už ve čtvrtém kole. Modro-červeno-bílý účes mu přinesl štěstí a dokráčel si pro suverénní vítězství 7:2. Navíc si připsal druhý nejvyšší šipkařský průměr v historii v rámci televizních přenosů, když zahrál průměrně 119,5 bodu. Zatím nedostižným zůstává loňský kousek Michaela van Gerwena, který zapsal průměr neuvěřitelných 123,4 bodu.

A na závěr přišla řada opět na Davea Chisnalla, který tentokrát čelil Jamesi Wadeovi. Byla to mnohem větší fuška než proti van Barneveldovi, byť Nizozemce už ve třetím legu brejknul. V osmé hře si totiž Wade získal podání zpět a bylo zaděláno na drama. Poslední duel programu v Exeteru se vyznačoval spíše řadou nepřesností, nakonec se ale štěstí přiklonilo k Chisnallovi, jenž zapsal ještě jeden brejk a ve dvanácté hře pak nedovolil Wadeovi ani remízu. Při absenci van Gerwena si tak připsal druhé vítězství za jediný večer.

Výsledky:

Chisnall - van Barneveld - 7:2

Anderson - Taylor - 6:6

Klaasen - Huybrechts - 6:6

Lewis - Wright - 2:7

Wade - Chisnall - 5:7

Pořadí po 5. kole: 1. Taylor 7 bodů, 2. Wright 7, 3. van Gerwen 6 (o zápas méně), 4. Wade 6, 5. Chisnall 6 (o zápas více), 7. van Barneveld 4, 8. Huybrechts  3, 9. Lewis 3, 10. Klaasen 3

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 21:30 21:45

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

   01:35

   NBA: Toronto Raptors - Houston Rockets

Celý Program