Výsledky NHL

Famózní Rittich! Proti Vancouveru udržel čisté konto

David Rittich

Čisté konto si připsal brankář Calgary David Rittich. Flames porazili Vancouver 3:0. Na začátku sezony se prezentuje skvělou formou. Český útočník Washingtonu Jakub Vrána bodoval i ve třetím duelu nového ročníku NHL. Jeho asistence ale prohře Capitals 2:3 v prodloužení proti Carolině nezabránila. Dvě přihrávky zaznamenal při vítězství Anaheimu 3:1 nad San Jose Ondřej Kaše.

V zápase kanadských týmů mezi Calgary a Vancouverem pochytal všech 34 střel David Rittich a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou duelu. Pro českého brankáře se jednalo o třetí čisté konto v NHL.

Sestřih duelu Calgary - Vancouver:

Washington proti Hurricanes, za které tentokrát nechytal Petr Mrázek, po druhé třetině držel vedení 2:0. Právě u druhého gólu asistovali Vrána i Gudas. Nicméně v závěrečné dvacetiminutovce Carolina skóre srovnala a duel v samostatných nájezdech rozhodl Jake Gardiner.

Sestřih zápasu Washington - Carolina:

První body v sezoně nasbíral útočník Ducks Ondřej Kaše. Třiadvacetiletý forvard nejprve figuroval u úvodního gólu Del Zotta a pak i u rozhodující trefy Ryana Getzlafa.