australian open tak to je bomba

Famózní Plíšková porazila Serenu a slaví postup do semifinále!

Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková předvedla ve čtvrtfinále Australian Open fantastický obrat ve třetím setu a porazila favorizovanou Američanku Serenu Williamsovou. Po setech 6:4, 4:6 a 7:5 postoupila do semifinále, kde narazí na Japonku Naomi Ósakaovou.

Plíšková doplnila v semifinále letošního Australian Open Petru Kvitovou. Dvě Češky jsou v grandslamovém semifinále poprvé od Wimbledonu v roce 2014, kdy Kvitová porazila v boji o finále Lucii Šafářovou a celý turnaj pak vyhrála.

Plíšková i Kvitová mají šanci stát se po Australian Open světovou jedničkou. Plíšková musí turnaj vyhrát a Kvitová skončit lépe než Ósakaová.

14

Hodnocení:

Set a půl Plíšková proti Williamsové výborně podávala a po brejku v páté hře druhé sady mířila z výhrou. Sedminásobná vítězka Australian Open ale přidala na agresivitě, mnohem lépe returnovala, Plíšková začala ztrácet a o druhý set přišla.

V rozhodující sadě už prohrávala 1:5 a při podání Američanky čelila mečbolu. Dokázala ale soupeřku dostat do úzkých a ztrátu utkání odvrátit. Williamsová si navíc při výměně podvrkla levý kotník, ošetření si ale nevyžádala a hrála dál. Vzápětí udělala dvojchybu, Plíšková brejkbol využila a nastartovala velký obrat.

Karolína Plíšková porazila S. Williamsovou ve čtvrtfinále Australian Open:

Češka snížila na 4:5 a při svém podání se třikrát ocitla míč od prohry. Všechny mečboly znovu zahnala, mimo jiné i forhendem, který spadl na čáru. Za stavu 6:5 podávala na výhru a po dvou hodinách a deseti minutách duel ukončila.

Taková byla radost v týmu Karolíny Plíškové po výhře nad Serenou Williamsovou:

„Už jsem se viděla v šatně, protože Serena hrála moc dobře a ve třetí sadě jsem nejdřív neměla moc šancí. Řekla jsem si, zkus to ještě vyhrát, využila jsem šance, které přišly a je to teď neuvěřitelný pocit,“ zářila Plíšková v rozhovoru na kurtu.

O postup do finále bude hrát s Ósakaovou hned ve čtvrtek. „Budu připravena. Je nebezpečná, ale není nikdo nebezpečnější než Serena,“ řekla Plíšková.

• 09:00 09:05