french open finále dvouhry

Famózní obrat! 4:6, 0:3, přesto Ostapenková v Paříži triumfovala

Jelena Ostapenková

Velký obrat se podařil lotyšské tenistce Jeleně Ostapenkové. Nenasazená hráčka ve finále French Open prohrávala se Simonou Halepovou 4:6 a 0:3, přesto se ale nakonec raduje z vítězství.

Ostapenková nevstoupila do čtvrtého finále v kariéře vůbec dobře a po ztrátě prvního setu prohrávala ve druhém už 0:3. Pak se ale ziskem čtyř gamů za sebou nadechla k obratu a sadu získala poměrem 6:4. Otáčet musela dvacetiletá Lotyška i rozhodující set, protože soupeřce povolila náskok 3:1. K titulu ji však posunulo vítězství v pěti následujících hrách.

Ostapenková se prvního titulu na okruhu WTA dočkala po třech prohraných finále. Poslední ženou, která získala první titul v kariéře na grandslamu, byla Američanka Barbara Jordanová na Australian Open v roce 1979. Lotyška se navíc stala první nenasazenou vítězkou Roland Garros od Britky Margaret Scrivenové v roce 1933.

Pětadvacetiletá Halepová naopak nedokázala v první grandslamový triumf proměnit ani druhou finálovou účast na French Open, v Paříži před třemi lety nestačila na Mariu Šarapovovou z Ruska. V žebříčku se posunula na druhé místo za Němku Angelique Kerberovou, česká semifinalistka Karolína Plíšková je nadále třetí.