dojemný příběh

Malý Rory málem přišel o mámu, ta se teď zapsala do historie!

Fallon Sherrocková
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na právě probíhajícím světovém šipkařském šampionátu se postarala o senzaci. Fallon Sherrocková se po vítězství nad favorizovaným Tedem Evettsem postarala o historický zápis. Jako první žena dokázala na mistrovství světa v Ally Pally zvítězit a postoupit z prvního kola. Za na první pohled křehkou blondýnkou se ale skrývá silný příběh.

Pětadvacetiletá britská šipkařka má nakročeno k zajímavé kariéře. V ženském žebříčku jí patří čtvrté místo a po senzačním triumfu si užívá nebývalé slávy. „Vůbec nevím, co k tomu mám říct. Pořád nemohu uvěřit tomu, že jsem přepsala historii,“ zářila bezprostředně po pětisetové bitvě štěstím. Pro Sherrockovou, která se ještě celkem nedávno živila jako kadeřnice, se tento výsledek stal obrovským zadostiučiněním.
 


Staré pořekadlo praví, že co tě nezabije, to tě posílí. Britská šipkařka by v tomto mohla posloužit jako exemplární případ. Před pěti lety přivedla na svět syna Roryho, ale její životní linka záhy dostala solidní trhlinu. Místo šťastných chvilek s miminkem jí čekala léčba zákeřné nemoci. Talentované šipkařce bylo diagnostikováno závažné onemocnění ledvin a vážně jí hrozilo i selhání těchto životně důležitých orgánů. V těžké situaci se na sympatickou hráčku strhla i lavina negativních komentářů.


„Problém nastal, když jsem měnila způsob léčby. Objevily se vedlejší účinky, díky kterým mi otekl obličej,“ prozradila dnes již historická šipkařka. Po jednom z televizních turnajů organizace PDC se strhla kritika právě na její vzhled. „Měsíční tvář“ se stala tématem trollů, kteří se do ženy v těžké situaci pustili velmi nevybíravým způsobem.


„Snažila jsem se přes to přenést a nevnímat to. Nakonec můžu říci, že mně to pomohlo posílit charakter,“ objasnila nová šipkařská hvězda v rozhovoru pro populární britský plátek The Sun. I když už má nejtěžší období za sebou a dlouhá léčba pomalu směřuje ke konci, pořád se musí hlídat. „I před terčem mám sklenku vody. Musím hodně pít, aby se ledviny mohly pravidelně čistit.“

Sherrocková je nejen obrovská bojovnice na všech frontách, ale má také nádherné srdce. Terč z historického zápasu s Evettsem dává do dražby a výtěžek poputuje na podporu lidí s autismem. Tato závažná neurovývojová nemoc totiž zasáhla výrazným způsobem i do jejího života. Trpí jí její pětiletý synek Rory. Zdá se skoro až neuvěřitelné, že přes všechny tyto překážky dokázala usměvavá blondýnka přeskákat a vybojovat tak fantastický úspěch.


Ten si přímo v Londýně užíval i její otec, jenž všem ukázal, že jeho ledviny naopak fungují bezvadně. Samou radostí se totiž opil a když posléze hovořil dojatý do mikrofonu, pobavil svou „lihovou“ angličtinou nejednoho diváka.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Manchester United - FC Kodaň

   10:50

   RunTour - České Budějovice

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   12:50

   Nova Cup - MČR E - BIKE

 • Nova Sport 2

  • NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   09:00 11:05
   11:05

   Coldwater Classic Series 2010 - Documentary

   11:35

   Nyami Nyami - Slacklining at the Victoria Falls

   12:05

   UFC Reloaded (50)

   12:45

   Běhej lesy - Bílá

   13:00

   Manchester United - FC Kodaň

Celý program