Faksa s Hemským končí! Postup slaví St. Louis s Jaškinem

Hokejisté St. Louis
Zdroj: NHL media
NHL

Zatímco pro Radka Faksu s Alešem Hemským se sen o zisku Stanley Cupu rozplynul, Dmitrij Jaškin se slavné trofeji naopak přiblížil. Jeho St. Louis totiž jasně ovládlo rozhodující sedmý duel série 2. kola play off NHL s Dallasem. Po výhře 6:1 si Blues zahrají finále Západní konference po dlouhých 15 letech.

Jaškin z lavičky náhradníků sledoval parádní výkony svých spoluhráčů. Blues udělali rozhodující krok k postupové výhře už v první třetině, po které vedli už 3:0. Domácí Dallas sice poslal do druhé třetiny místo Lehtonena gólmana Niemiho, jenže to moc nepomohlo.

Stars byli sice střelecky aktivnější, ale góly dávali jen hostující hráči. Po trefách Backese s Brouwerem vedli Blues už 5:0. Až v úvodu závěrečné třetiny se konečně prosadil i Dallas, jeho čestný úspěch zaznamenal Eaves. To ale nebyl poslední gól večera. Poslední slovo si vzal ruský útočník Tarasenko, který trefou do prázdné branky při power play Dallasu pečetil výhru i postup St. Louis.

"Postup nás stal spoustu sil a tvrdé práce. Nikdo nám moc nevěřil, ale dokázali jsme se semknout jako tým a hráli jsme ten nejlepší hokej," pochválil po utkání mužstvo kapitán Blues Backes. Se svými spoluhráči teď bude čekat na jméno soupeře pro finále konference.

St. Louis se utká se San Jose, nebo Nashvillem. Druhou semifinálovou sérii totiž musí také rozhodnout až poslední možný zápas. Jasné je zatím pouze to, že Blues začnou v neděli na domácím ledě.

Pro Hemského s Faksou tak letošní sezona v zámoří skončila. Oba útočníci by tak mohli posílit český národní tým na mistrovství světa v Rusku.