NHL Hokejová bitka

Faksa naštval Boston: Sejmul Pastrňákova kámoše a pak se rval!

Radek Faksa

Zápas Dallasu a Bostonu nabídl sice jen jeden gól, ale ani o další hokejové vzrušení nebyla nouze. To jedno vyvolal především Radek Faksa, když sejmul hvězdu Bruins Patrice Bergerona a vyvolal tím pěstní přestřelku.

Stalo se to v osmé minutě druhé části. Útočník Radek Faksa znovu ukázal, že vedle gólů umí pořádně přitvrdit hru a tentokrát to odnesl Patrice Bergeron. Toho opavský rodák přišpendlil k mantinelu a to se vůbec Bruins nelíbilo.

Bergeron se těžce sbíral z ledu. Mezi tím přišla pomsta od Brada Marchanda, který za Faksou přijel a pustil se do něj. Zatímco český hokejista dostal jen dvě minuty za hrubost, Marchand byl vyloučen na 2+2 minuty a v zápase posbíral celkem 18 trestných minut.

Za stavu 0:0 šel zápas do prodloužení. V něm dal jedinou branku utkání Jason Dickinson a díky němu tak Dallas vyhrál na Bostonem fotbalovým výsledkem.

• 15:30 16:30