noční zápasy nhl

Faksa gólem pomohl k výhře nad Torontem, Sanford skóroval čtyřikrát

Radek Faksa
Radek Faksa

Noční hokejová NHL nabídla hned 11 zápasů. Český centr Radek Faksa se podílel jednou brankou na výhře Dallasu nad Torontem. Na straně poražených skóroval i Auston Matthews, čímž dohnal Pastrňáka na čele tabulky střelců. Pavel Zacha si při výhře Devils nad Detroitem připsal dvě asistence. V gólově nejbohatším utkání noci rozvlnil soupeřovu síť hned čtyřikrát Zach Sanford.

Dallas se dostal do vedení zásluhou Rusa Gurjanova. Na 2:0 poté v úvodu druhé třetiny zvýšil Radek Faksa. Ten se dostal do brejku, přebruslil Austona Matthewse, před brankářem Andersenem si přehodil puk na bekhend a poté mu ho poslal mezi betony.

Maple Leafs následně snížili přesilovkovým gólem Matthewse, který se tak dostal na 41 gólů v sezoně, stejně jako David Pastrňák. Na začátku třetí třetiny poté vrátil dvougólové vedení Dallasu Tyler Seguin. Hokejisté Toronta se nemohli prosadit přes skvěle chytajícího Bishopa a ke konci to zkusili ještě bez brankáře. Hyman sice snížil na 2:3, jenže to bylo ze strany Javorových listů vše.

Zápas New Jersey Devils - Detroit Red Wings byl soubojem dvou týmů ze spodních pater Východní konferece, ale také dvou Čechů. Jako první se radoval Filip Hronek z Detroitu, který asistoval u přesilovkového gólu Andrease Athanasioua.

Jenže ve třetí periodě přišla gólová smršť z hokejek Ďáblů. U prvních dvou gólů Greena a Simmondse asistoval Pavel Zacha, Simmonds poté přidal ještě jeden gól a na konečných 4:1 zvýšil Bratt. Všechny čtyři branky vměstnali hokejisté New Jersey do rozmezí pouhých čtyř minut.

Největší gólovou podívanou přinesl poslední hraný zápas mezi Vegas Golden Knights a St. Louis Blues. Za hosty dělal vše co mohl Zach Sanford který brankáře Subbana překonal čtyřikrát, ale stačilo to pouze na bod. Pro pětadvacetiletého Američana bylo dosavadním maximem v NHL 8 gólů, a právě v tomto zápase si ho navýšil, jelikož před tímto utkáním měl již 8 branek v sezoně.

Po šedesáti minutách bylo v Las Vegas skóre 5:5, a tak se šlo do prodloužení. V něm se do úniku dostal Jonathan Marchessault a byl zahákován. Domácí do té doby využili 3 přesilovky ze 4, a ani tou v prodloužení nepohrdli. Rozhodující gól dal právě faulovaný Marchessault.

Výsledky noční NHL:

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 4:3 po prodl. (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. Eichel, 43. Olofsson, 56. Rodrigues, 63. Olofsson - 20. Gerbe, 22. Jenner, 59. Nutivaara

Florida Panthers - Philadelphia Flyers 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)
Branky: 41. Huberdeau, 45. Barkov - 5. J. Van Riemsdyk, 18. Pitlick, 19. Aude-Kubel, 39. Laughton, 55. Couturier, 60. Hagg

New Jersey Devils - Detroit Red Wings 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Branky: 46. Greene (ZACHA), 47. Simmonds (ZACHA), 49. Simmonds, 50. Bratt - 37. Athanasiou (HRONEK)

Tampa Bay Lightning - Edmonton Oilers 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Maroon, 34. Gourde, 60. Pacquette - 30. C. Jones

Toronto Maple Leafs - Dallas Stars 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 32. Matthews, 59. Hyman - 2. Gurjanov, 21. FAKSA, 42. Seguin

Ottawa Senators - Arizona Coyotes 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Namestnikov, 7. B. Tkachuk, 47. Paul - 37. Ekman-Larsson, 50. Oesterle

Minnesota Wild - New York Rangers 3:4 po nájezdech (2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 10. Donato, 17. Brodin, 38. Greenway - 12. Panarin, 52. Bučněvič, 59. Zibanejad, rozh. náj. Panarin

Nashville Predators - New York Islanders 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 1., 8. a 32. C. Smith, 14. Ekholm, 25. Grimaldi

Colorado Avalanche - Washington Capitals 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Burakovsky, 17. Rantanen - 32. Bäckström (VRÁNA), 53. Wilson, 58. Oshie

Anaheim Ducks - Calgary Flames 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky: 9. E. Lindholm, 13. a 37. Backlund, 14. Kylington, 20. a 47. Jankowski

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 6:5 po prodl. (2:3, 1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 2. a 7. Pacioretty, 39. a 63. Marchessault, 47. Schmidt, 56. Tuch - 1., 10., 26. a 52. Sanford, 16. MacEachern