nhl Noční zápasy

Faksa dal vítězný gól, Chytilovi se povedlo další krásné sólo

Radek Faksa

V pátek večer zaujal Filip Chytil celou NHL svým krásným sólem a o dva dny později se mu totožný gól povedl znovu. Dařilo se také Faksovi, který rozhodl o výhře Dallasu, Simonův gól naopak Pittsburghu na body nestačil.

Stejně jako proti Chicagu tak i s Bostonem získal Chytil puk ve vlastní třetině, přesprintoval celé hřiště, protáhl se kolem Davida Pastrňáka, zavěsil na bližší tyč a zboural Tuuka Raska. Ve zranění bostonského brankáře byl ale český útočník nevinně. Naremploval ho na něj totiž McAvoy.

Takto Chytil vyrovnával na konci první třetiny na 1:1. Naopak David Pastrňák asistencí zařídil v úvodních minutách závěrečné části vyrovnání na 2:2. To vybojoval za brankou puk, všiml si Marchanda a ten měl už lehkou práci. O 11 minut později rozhodl o výhře Rangers 3:2 Mika Zibanejad.

Radek Faksa si připsal vítězný gól v zápase s Winnipegem. Český útočník zakončil po přihrávce Poláka rychlé přečíslení. Střelou zápěstím vymetl pavučinky v brance Helleboycka a v polovině zápasu zvyšoval už na 3:0. Jeho trefa byla nakonec vítězná, protože Dallas zvítězil 4:2.

Philadelphia prolomila trápení a poradila si s Montrealem 5:2. Za úspěchem stojí především dva dvacetiletí hráči. V brance zazářil Carter Hart a Nolan Patrick si připsal hned dva góly. Na jeden z nich mu nahrával Jakub Voráček.

V repríze loňského finále se prosadil Dominik Simon. Jeho gól na body s Vegas ale nestačil. Pittsburgh prohrál 3:7. V zápase mezi Tampu a San Jose si připsali asistence Ondřej Palát s Radimem Šimkem. Po zápase byl šťastnější Palát, protože Tampa zvítězila 6:3.

David Rittich si připsal v dresu Calgary další výhru. Tentokrát 22 zásahy pomohl k výhře nad Edmontonem 5:2. Překvapení letošní sezony z Colorada přejelo Los Angeles 7:1, zápas ale velkou radost fanouškům Avalanche nepřinesl. Po dvou gólech ve druhé třetině totiž ze zápasu odstoupil kvůli zranění ve spodní části dolního těla druhý nejproduktivnější muž NHL Mikka Rantanen.

Hned dva Češi byli na soupiskách svých týmů v zápase New Jersey s Anaheimem, do zápasu nastoupil pouze Pavel Zacha. Andrej Šustr byl Kačery povolán z farmy, výhru 3:2 ale sledoval pouze z lavičky.