Faksa byl u vítězné branky, lídři z Washingtonu ve šlágru padli

Radek Faksa
Zdroj: NHL media
Radek Faksa (vlevo) se se spoluhráči raduje z gólu do sítě New Jersey

Radek Faksa sehrál důležitou roli v utkání svého Dallasu proti New Jersey. Jeho asistence totiž vedla ke třetímu gólu do sítě Devils, ti se pak z dvoubrankové ztráty už nevzpamatovali. Tahákem nočního programu byl ale především souboj Washingtonu proti New Yorku Rangers.

Na začátku všeho bylo vhazování, po němž Faksa vybojoval kotouč, jenž se dostal na hůl Goligoského, ten vypálil a jeho dělovku ještě před gólmanem tečoval Sceviour. Dallas se díky této brance ujal vedení 3:1.

To sice Devils stačili čtyři minuty před koncem třetí třetiny zkorigovat, při power play ale definitivně rozhodl Fiddler, pro nějž to byl jubilejní stý gól v NHL.

Nejočekávanějším soubojem večera ale byl duel Washingtonu proti New Yorku Rangers. Washington je suverénním lídrem celé NHL, a ačkoliv Rangers se nacházeli v Metropolitní divizi jen o příčku za svým soupeřem, ztráceli na ně plných osmnáct bodů. Do vzájemného souboje však vstoupili o poznání lépe, když už v polovině 17. minuty vedli o dvě branky. V polovině utkání ale dokázal Beagle snížit, byť regulérnost jeho branky musel dokonce dvakrát zkoumat videorozhodčí.

Těsně před druhou sirénou pak bylo dokonce vyrovnáno. V přesilovce se prosadil Oshie. O tom, že si všechny body nakonec přece jen odvezou Rangers, rozhodl sedmnáct sekund po návratu ze šaten Stepan.

Nejvíce branek ale padalo v Columbusu. Domácí načali souboj rázně a už ve třetí minutě vedli 2:0. Minimálně dvoubrankový náskok si pak drželi až do konce zápasu a nakonec vyhráli 6:3.

Dallas Stars - New Jersey Devils - 4:2

Branky a nahrávky: 9. Ničuškin (Janmark), 27. Spezza (Janmark, Ničuškin), 32. Sceviour (Goligoski, Faksa), 60. Fiddler (Sceviour, Goligoski) – 26. Henrique (Larsson, Kalinin), 56. Smith-Pelly (Severson, Moore)

Washington Capitals - New York Rangers - 2:3

Branky a nahrávky:  31. Beagle, 40. Oshie – 6. Fast (Girardi, McDonagh), 17. Yandle (Brassard, Stepan), 41. Stepan (McDonagh)

Columbus Blue Jackets - Edmonton Oilers - 6:3

Branky a nahrávky: 2. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 3. Savard (Saad, Calvert), 25. Ťjutin (Hartnell, Foligno), 31. Jenner (Murray, Jones), 40. Hartnell (Wennberg), 44. Savard (Karlsson, Clarkson) – 25. Draisaitl (Pardy, Maroon), 39. Hall (Sekera, McDavid), 44. McDavid (Maroon, Sekera)