Korupční kauza

FAČR nemůže trestat rozhodčí, nesmí totiž nahlédnout do spisů

Téma:

Fotbalová asociace České republiky řeší problém. Ta totiž nesmí během trestního řízení korupčního skandálu v českém fotbale nahlížet do spisů. To komplikuje práci komisi rozhodčích.

Ta v tomto případě nemůže na sto procent vědět, kteří rozhodčí jsou napřímo zainteresovaní v této kauze. Pokud by se na ní podíleli, tak by je komise nenasazovala na zápasy. Ostatně není to tak dávno, kdy se vedení rozhodlo, že postaví mimo sudího Pavla Královce. Nicméně ten, a další dva rozhodčí, jsou mimo, protože se infromace ze spisu dostaly na veřejnost. O ostatních se zatím neví. 

 

Vedení FAČR od Národní centrály proti organizovanému zločinu dostalo zprávu, že jí nebude přiznán statut poškozené strany. Pokud by jí byl přiznán, nebyl by problém do spisů nahlížet. 

 

 

“Tuto možnost jsme ale bohužel nedostali,“ řekl předseda Martin Malík. “Nepřiznání postavení poškozené strany je policejním orgánem odůvodněno tím, že poškození vnímání FAČR v očích veřejnosti apod., tak jak uvádí FAČR ve svém návrhu, jakožto nemajetkové újmy, nelze podřadit pod znaky skutkové podstaty, které charakterizují trestné činy, pro něž jsou obvinění trestně stíháni,“ doplnil Malíka sekretář Jan Pauly.

 

Nový předseda rozhodčích Pereira tak řekl, že bude zavedeno vlastní interní šetření. Pavel Královec, Petr Ardeleanu či Pavel Rejžek si údajně zapískají pouze v případě, že budou v kauze očištění. 

 

O tom, že byl Pavel Královec zapojen do kauzy, jsme vás informovali zde:

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program