Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2018
Fotbal Neshody na svazu

FAČR hlásí velké změny! Odchází Řepka, kdo ho může následovat?

Roman Berbr představuje nástupce Rudolfa Řepky (vpravo) Jana Paulyho (uprostřed)
Zdroj: Profimedia

Po jedenácti letech se změní jméno generálního sekretáře Fotbalové asociace. Rudolf Řepka na konci roku odejde a nahradí ho Jan Pauly. Jedním z důvodů by mohl být vynucený odchod Michala Prokeše.

Rudolf Řepka se sám rozhodl odejít z funkce, kterou zastával dlouhých 11 let. "Nehledejte za tím senzaci, prostě jsme se s FAČR domluvili na ukončení spolupráce," uvedl Řepka, který je i spojkou mezi FAČR a UEFA, kde vykonává funkci v disciplinární komisi.

Senzace by se za jeho odchodem ale najít dala. A to velmi snadno. Jedním z důvodů by mohl být i vynucený odchod Michala Prokeše. Ten byl ředitelem sportovně technického oddělení. "Jednali jsme o dalších podmínkách jeho působení a nedokázali jsme se dohodnout," vysvětluje jeho odchod deníku Sport předseda FAČR Martin Malík.

Mluví se o tom, že měl Prokeš spory s místopředsedou Berbrem. A aby toho nebylo málo, objevily se v jeho finančních výkazech neshody. Kreditní kartou totiž zaplatil více, než dokázal na účtenkách.

Pokud opravdu Řepka skončil kvůli odchodu Prokeše, nemuselo by se jednat o jedinou osobnost na svazu, která odejde. V systém Prokešovy práce totiž věřil i Poborský, Lička, Bejbl nebo Barák.

 

hp TN.cz