mma radikální rozhodnutí

Šok pro McGregora?! UFC plánuje své hvězdě odebrat i druhý titul

Conor McGregor
Zdroj: ČTK
Conor McGregor
Téma:
UFC

McGregor bez titulu? Tato varianta může během příštích dnů rychle nabýt reálné podoby. Zdánlivě nedotknutelný klenot z Irska si vydobyl za poslední roky obrovské renomé a své štěstí zkusil i v boxu. Trpělivost UFC však není nekonečná a Conor se v oktagonu neobjevil již více než 14 měsíců. Nastal tak čas na radikální rozhodnutí.

Irská superstar si v současnosti užívá sladkou odměnu, kterou mu přinesl zápas s boxerskou legendou, Floydem Mayweatherem.

 

Zápas sice nevyhrál, ale výdělek nabýval astronomických čísel, o kterých se mu v UFC může prozatím pouze zdát. I to je možná důvod, proč se Conor do UFC úplně nehrne a mnozí spekulovali, zda se do klece ještě někdy vrátí.

 


Menší rozuzlení této prekérní situace odhalil prezident UFC, Dana White. „Conor se plánuje vrátit do akce kolem září. Pokud se tak stane, budou to skoro dva roky od výhry jeho titulu.“ White se odkazuje na legendární noc v New Yorku, kdy se McGregorovi podařilo, poprvé v historii společnosti, držet dva mistrovské pásy najednou a to bylo také naposledy, kdy jsme McGregora viděli.

 


„Zbožňuji Conora, respektuji Conora, miluji všechno, co udělal pro společnost, ale není to fér vůči všem ostatním. To se jednoduše nemůže stát a všichni to ví. Pás se bude muset přesunout dále. V současnosti tak pracujeme na zápasu prozatímního šampiona, Tonyho Fergusona proti Khabibovi. A pokud se Conor někdy vrátí, bude tím prvním, kdo dostane šanci o titul znovu bojovat.“ dodal White na nedávném interview.

 


Odebrat McGregorovi titul je pro organizaci velmi těžký krok, jedná se o jejich hlavní hvězdu, schopnou přilákat k obrazovkám miliony diváků. Na druhou stranu je UFC stále vrcholem MMA světa a o tituly by se měli utkávat ti nejlepší z nejlepších a špičku lehkých vah okupují bezpochyby Tony a Khabib. Podle mnohých by právě střet těchto dvou zápasníků měl být tím nejlepším, co za dlouhou dobu tato váhová kategorie nabídla. Mezi médii navíc koluje zprávy, že rozhodnutí UFC by mělo padnout na víkendovém UFC 220.

 


Jak se k této situaci stavíte Vy? Dejte nám vědět, zda se má UFC držet spíše sportovního a soutěžního přístupu nebo neriskovat a za každou cenu si udržet pod svými křídly svou největší hvězdu.
 

Související témata:
Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   21:05 23:25
   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

 • Nova Sport 2

  • UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   22:05 00:35
   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program