Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2016
novasport 1 galavečer boxu

Fabiana i Lucka mají mistrovské tituly! Šuda skončil jako vítěz

Lucie Sedláčková, Luboš Šuda a Fabiana Bytyqi
Zdroj: Profimedia
Lucie Sedláčková, Luboš Šuda a Fabiana Bytyqi

Česká republika má po sobotní noci již dvě úřadující juniorské mistryně světa v boxu. Lucie Sedláčková i Fabiana Bytyqi své duely vyhrály. Hrdinou večera se ale stal i Luboš Šuda, který ukončil svoji kariéru ziskem titulu mistra České republiky v křížové váze.

Lucie Sedláčková se stala novou juniorskou mistryní světa organizace WBC v pérové váze. Pasu Malagičovou z Bosny a Hercegoviny porazila v otevřeném a tvrdém boji na body především díky výborné první polovině zápasu. Ve druhé půli české bojovnici docházely síly, ale vybudovaný náskok udržela. Sedláčková zůstává v profiringu neporaženou boxerkou, jen jediný z devíti zápasů pro ní skončil remízou.


Daleko méně práce měla Fabiana Bytyqi s Halimou Vunjabejovovou z Tanzanie. Jednoznačný zápas ovládla blondýnka s albánskými kořeny na body. Fabiána Bytygi již podruhé úspěšně obhájila titul juniorské mistryně světa v minimuší váze organizace WBC a vylepšila svojí bilanci na 9 víětzných utkání.


Karlovarské publikum ale tleskalo i legendě českého boxu Lubošovi Šudovi. Ten v souboji s Danielem Venclem zvládl s bravurou a i když jeho soupeř byl aktivnější, před dokonalou obranu Šudu neměl šanci trefit. Když Venclovi došly síly, byl to právě Šuda, který rozdával rány. Se závěrečným gongem byl Vencl počítán.


Luboš Šuda zvítězil jasně na body a odešel do boxerského důchodu jako mistr České republiky v křížové váze! Jeho konečná bilance v profiringu tak činí 35 vítězství, 11 porážek a 1 remíza, přičemž 25 vítězství bylo KO.

ram TN.cz