Fotbal Anglický pohár

FA Cup: Prvním finalistou je Chelsea! Přejela Tottenham 4:2

Chelsea vs. Tottenham

Diváci na stadionu Wembley sledovali pořádně dramatické semifinálové utkání FA Cupu. Chelsea nad Tottenhamem dvakrát vedla, ale Kohouti dokázali dvakrát vyrovnat. Když to mohlo vypadat na prodloužení, kormidla se znovu chopila Chelsea, kterou poslal do finále Hazard. Ten rozhodl o výhře (4:2) pro "blues".

Chelsea šla do vedení už po páté minutě, kdy skóre otevřel Willian. Tottenham však dokázal vyrovnat, postaral se o to Harry Kane. Ještě před koncem prvního poločasu nařídil rozhodčí penaltu za skluz Sona. K penaltě se postavil Willian a brazilský záložník mířil přesně, dal tak svůj druhý gól v utkání.

Kohouti se nevzdali a v 52. minutě opět vyrovnali, jmenovitě to byl Dele Alli a byť předčasně, tak to mohlo vypadat na případné prodloužení. To však Chelsea nechtěla připustit a vyrovnání odpověděl v 75. minutě Eden Hazard, který zápas předčasně rozhodl. Nemanja Matič pak o pět minut později korigoval výsledek na konečných 4:2.

Ve finále FA Cupu tak s jistotou uvidíme Chelsea, která ještě musí čekat na svého soupeře. Ten vzejde z dvojice Arsenal – Manchester City. Toto semifinále se hraje už zítra, tedy v neděli 23. dubna a vy ho můžete sledovat živě na Novasport 2.

• 18:20 18:50