Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 5. 2018
novasport nejstarší trofej

FA Cup jsme si zasloužili my, říká Mourinho. Sezonu končí bez trofeje

José Mourinho po finále FA Cupu
Zdroj: Profimedia
José Mourinho po finále FA Cupu

FA Cup patří Chelsea, Gary Cahill má svou první trofej coby kapitán a trenér Manchesteru United José Mourinho se vzteká. Vyhrát prý měl jeho tým. Slaví ale Chelsea díky gólu z penalty.

Mourinho sklízí, co zasel. Přesně takhle naučil hrát Chelsea ve své éře. Prostě na vítězství. Na nic víc se nikdy neptal.


Blues dali na konci první půle gól z penalty, když Eden Hazard sám potrestal Jonesův faul a pak už Chelsea skoro ani nechtěla překročit půlící čáru.


A José Mourinho po zápase litoval, že neměl k dispozici útočný tank. „Bylo pro nás těžké hrát proti mužstvu, které brání s devíti hráči. V takových chvílích potřebujete přesně hráče, jako je Lukaku,“ zhodnotil zápas.


Ale prohru úplně nepřijal. „Blahopřeji soupeři, ale nemyslím si, že si zasloužil vyhrát. Jsem trenér United a musím být uctivý, protože Chelsea je můj bývalý klub. Ve finále jsme ale byli soupeři a mám pocit, že jsem to byli my, kdo si víc zasloužil vítězství,“ konstatoval portugalský trenér.


Za pravdu mu možná dávají čísla statistik. United se pokusili o střelu 18krát, Chelsea jen šestkrát. Mourinhův tým měl také dvojnásobný čas v držení míč. Jenže hraje se na góly.


„Potřebovali jsme zachránit sezónu, která nám nevyšla. Jsme zvyklí vyhrávat a teď to samozřejmě nemyslím arogantně. Vítězství v FA Cupu je pro mě splněný sen, protože jsme získali první trofej, od doby, co jsem kapitán," svěřil se zadák Gary Cahill.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program