nakažení fotbalisté

Extrémní počet nakažených! To je vizitka fotbalové Slavie!

Bayer Leverkusen vs. Slavia Praha
Zdroj: Profimedia
Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
13.1. 2021 20:07
Téma:

Trenér fotbalové Slavie už zažil ve fotbale ledacos. Mezi elitu se musel dostat od mládeže přes nejnižší soutěže, a ještě u toho pracoval. Přesto příprava na druhou část nejvyšší fotbalové soutěže sezony 2020/21 přinesla Trpišovskému, trenérovi Slavie, mnoho nových a dosud nepoznaných zážitků. Jak vypadala příprava úřadujícího ligového lídra, který chce útočit na třetí titul v řadě?

Dvaadvacet nakažených během tří dnů! To je situace, se kterou se musí porvat trenér sešívaných. "Byl a je to extrém se vším všudy. Vskutku mimořádná situace. Nic takového jsem nezažil," uvedl Trpišovský v rozhovoru pro klubový web. 

 

Slavia měla původně odletět hned první lednovou neděli na soustředění do oblíbené portugalské destinace Lagos, kde už dvakrát nabrala během zimy síly k útoku na titul. Jenže plány klubu z Edenu dramaticky pozměnila pandemie koronaviru.

 

 

 „Dvě hodiny před odletem nám jen přibývalo pozitivně testovaných hráčů. Měli jsme kluky v Africe, kteří měli letět rovnou na soustředění do Portugalska. Místo toho bylo třeba jejich letenky rušit, a pak se každý vracel v jiném termínu. Třeba Oscar zůstal pět dní v Libérii, protože neměl spojení. Jiní kluci přišli na letiště, ale nepustili je k odletu, neboť byli pozitivní," prozradil problémyTrpišovský.

 

"Bylo náročné sladit přípravu," neskrýval Trpišovský, že šlo o mimořádnou situaci. Po dvou dnech váhání a kalkulování, zda přece jen do Portugalska neodletět, Slavia soustředění zrušila a rozhodla se setrvat v Praze.

 

Slavia vstoupí do druhé části soutěže sobotním soubojem se Sigmou Olomouc. A poprvé v trenérské kariéře se musí Trpišovský obejít bez poznatků z přípravných duelů. Slavia totiž neabsolvovala během zimní pauzy, byť mimořádně krátké, jediné střetnutí.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   19:05 20:45
   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

   22:35

   NBA - akce měsíce

   22:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   19:15 21:00
   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   01:35

   NBA: Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers

Celý program