Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.7. 2016 09:47
video pojďte se podívat

Jakub Kornfeil ukázal zákulisí motocyklové GP! PROHLÍDKA

Zdroj: TV Nova

Jakub Kornfeil zažívá na mistrovství světa silničních motocyklů jednu z nejlepších sezon. Na své oblíbené trati na německém Sachsenringu zajel své letošní maximum a právě zde také poskytl televizi Nova rozhovor i s exkluzivní prohlídkou paddocku.

"Pojďte se podívat do mého pokoje," zve Jakub Kornfeil. "Fungujeme tady jako jedna obrovská rodina, v paddocku se pohybuje 1500 lidí. Každý se s každým baví, je to taková malá pojízdná vesnice," přiznává jezdec stáje Drive M7 SIC Racing.


Třiadvacetiletý rodák z Kyjova, který zůstal po vynuceném konci Karla Haniky jediným českým závodníkem v seriálu mistrovství světa, prožívá opravu mimořádně povedenou sezonu.To ostatně dokázal i na poslední zastávce mistrovství světa v Německu. Jeho oblíbený okruh na Sachsenringu sice zkrápěl vydatný déšť, ale Kornfeilovi to vůbec nevadilo. Dojel si pro nejlepší výsledek sezony, když skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý.Skvělý se projevil i v celkovém hodnocení šampionátu. Kornfeil se po devátém závodě sezony posunul v klasifikaci z desátého místa na devátou příčku.

pha TN.cz