hraje se v praze

Božské výkony! Evropský šampionát kněží slibuje živý a agresivní futsal

Kněžská futsalová reprezentace
Zdroj: Facebook
Kněžská futsalová reprezentace
Téma:

Praha a Říčany u Prahy budou od úterý do čtvrtka hostit mistrovství Evropy kněží ve futsalu. Pro české duchovní to bude pátá účast na šampionátu a rádi by se umístili alespoň do desátého místa.

Čeští kněží hrávají pravidelně dvakrát v roce fotbalový zápas Čechy proti Moravě a právě tam vznikla futsalová reprezentace. Češi dostali pozvánku na mistrovství Evropy v roce 2016 a od té doby se šampionátu každoročně účastní.


Nejlepší výsledek, jedenácté místo, uhráli čeští kněží právě při své premiéře na Slovensku. Na domácím šampionátu by ale chtěli své maximum vylepšit.


"Letos jsme trénovali kvůli tomu, že se to hraje u nás víckrát. Máme pravidelné tréninky jednou za měsíc až měsíc a půl," uvedl Marek Hric, který se účastnil všech předchozích mistrovství, kde hrála Česká republika.


Přestože je to mistrovství Evropy, turnaj není pouze o sportu. Každý den mají všichni účastníci společná setkání. Při bohoslužbách funguje jako společný jazyk latina, případně mají někteří biskupové projevy v angličtině.


A kdo by si myslel, že sport v podání duchovních je opatrný a bezkontaktní, ten se může přesvědčit o opaku. "Hraje se skutečně s nasazením. Ty lepší týmy, co se umisťují na těch lepších místech, dokáží hrát skutečně živý agresivní futsal a v tu chvíli by nezasvěcená osoba možná měla problém poznat, jestli skutečně hrají kněží nebo špičkovější sportovci," prozradil kapitán českého mužstva Hric.
 

Skupinové zápasy se odehrají v úterý 18. 2. v městské hale a hale Na Fialce v Říčanech u Prahy. Finálový den se pak odehraje ve čtvrtek 20. 2. v Praze na Podvinném Mlýně. Češi mají ve skupině obhájce titulu z Portugalska, Maďarsko, Itálii a Kazachstán.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Generali Open

   17:05 18:45
   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   16:25 18:00
   18:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

Celý program