Sestřihy zápasů evropská liga

Liberec vyplenil Groningen! Plzeň padla, Sparta smírně s Schalke

Liberec vyhrál v Groningenu
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Liberce si spravili chuť poté, co v minulém utkání Evropské ligy ztratili výhru s Groningenem až v nastavení. V Nizozemí vyhráli gólem v 82. minutě 1:0 a udrželi šanci na postup. Hůř je na tom Plzeň, která nezvládla ani druhý zápas proti Rapidu Vídeň a prohrála 1:2. Podruhé za sebou remizovala Sparta se Schalke 04, když na vedoucí gól Lafaty odpověděl z penalty Geis.

Liberečtí mohou opět za mnohé vděčit gólmanovi Tomáši Koubkovi, který zneškodnil řadu nebezpečných situací v podání nizozemského soupeře. O výhře hostů nakonec rozhodl vlastní gól, když brankář Padt nešťastně zasáhl proti hlavičce Folprechta.

GRONINGEN - LIBEREC 0:1, SESTŘIH ZÁPASU

Slovan si udržel druhé místo o bod před Marseille a o dva body za vedoucí Bragou, která na hřišti Olympique prohrála 0:1. V dalším utkání EL Severočeši hrají 26. listopadu v na hřišti Bragy.

Postup ze skupiny si zajistil Rapid Vídeň, bohužel na úkor českého týmu. Plzeňští nezvládli ani druhý duel proti rakouskému soupeři, když dokázali vstřelit jen jedinou branku. Západočeši naopak nepohlídali dva protiútoky Rapidu a po prohře 1:2 klesly jejich šance na postup na minimum.

VIKTORIA PLZEŇ - RAPID VÍDEŇ 1:2, SESTŘIH ZÁPASU

Svěřencům Karla Krejčího nezbývá nic jiného než vyhrát oba zbývající duely a doufat i v pomoc ostatních týmů, konkrétně výhru Vídeňských ve Villarrealu.

On-line reportáž

Evropská liga ŽIVĚ

20:52
start/cíl start/cíl

Rozhodčí naposledy pískl do píšťalky i na západě Čech. Plzeň prohrává s Rapidem 1:2 a její šance na postup se opět výrazně snížily.

20:51

Zápas v Groningenu končí! Liberec vítězí 1:0!

20:50
pozor pozor

V páté minutě nastavení chytá Koubek pokus Rusnáka.

Do sparťanské sestavy se vrátil David Lafata a fotbalisté Schalke 04 to pocítili hned v šesté minutě, kdy jim právě zkušený kanonýr vsítil branku. Letenským vedení vydrželo ale jen do jednadvacáté minuty, kdy v pokutovém území upadl po kontaktu s Costou Goretzka a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si vzal Geis a vyrovnal na 1:1.

SPARTA PRAHA - SCHALKE 04 1:1, SESTŘIH ZÁPASU

Stejný stav svítil na ukazateli skóre i přes šance na obou stranách i po 90 minutách. Sparta díky druhé remíze se Schalke okupuje stále v tabulce druhé postupové místo.

Kompletní program stanic NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2 najdete ZDE.