nova sport evropská liga

Liberec přišel o výhru v nastavení, Plzeň prohrála, Sparta má bod

Liberec přišel o výhru nad Groningenem v závěru
Zdroj: Nova Sport

O velké smůle můžou mluvit fotbalisté Slovanu Liberec. Nad Groningenem sice vedli brankou Luckassena, v šesté minutě nastavení však o tři body přišli z dorážky po pokutovém kopu. Nedařilo se Plzni, která ve Vídni vedla nad Rapidem, nakonec ale prohrála 3:2. Cenný bod získala Sparta na hřišti Schalke 04.

V posledním zápase Evropské ligy zvítězil Liberec nad  francouzskou Marseille, když výborně chytající Tomáš Koubek udržel čisté konto. K tomu měl velmi blízko i tentokrát. V Liberci se hrálo dlouho bez branek, sedm minut před koncem byl ale vyloučen hostující De Leeuw za likvidační zákrok na Shalu. Přesilovku proti Groningenu Slovan využil po čtyřech minutách díky Luckassenovi. V páté minutě nastavení však sudí nařídil penaltu, kterou sice Koubek vyrazil, z dorážky však hosté srovnali.

Ani bod nezískala Viktoria Plzeň. Dvanáctá minuta sice přinesla díky Ďurišovu gólu Západočechům vedení, Rapid ale brankami Hofmanna, Schauba a Petsose otočil na 3:1. Čtvrt hodiny před koncem dal ještě hostům naději Hrošovský, na víc než na korekci na konečných 3:2 však Plzeňští už nedosáhli.

Jako první z českých zástupců v programu třetího kola základních skupin Evropské ligy byla pražská Sparta, která zavítala do Gelsenkirchenu. Na trávník Schalke 04 nastoupila bez Davida Lafaty i bez Martina Frýdka, který se krátce před zápasem zranil.

On-line reportáž

Evropská liga ŽIVĚ

22:58
start/cíl start/cíl

Oba dva zápasy jsou u konce. Liberec remizuje s Groningenem 1:1, Plzeň neveze z Vídně ani bod po prohře 3:2,

22:57
ž. karta ž. karta

Žlutou kartu si připsal Luckassen (Liberec).

22:57
gól fotbal gól fotbal

A z té Nizozemci vyrovnávají. Koubek sice Hoesenovu ránu vyrazil, z dorážky však Hoesen srovnal

Navíc brzy inkasovala, když se už v 6. minutě trefil Di Santo. Sparťany branka ale nesrazila, krátce po přestávce srovnal Fatai a v 63. minutě Pražané dokonce vedli, když se krátce po příchodu na hřiště prosadil Lafata. Utkání však nakonec skončilo dělbou bodů. Na 2:2 vyrovnal dvacet minut před koncem Sané.

Oba kanály NOVA Sport také nabídly sestřih Evropské ligy UEFA třicet minut před půlnocí. Kompletní program bude k dispozici živě také na videoportálu VOYO.

Napínavé okamžiky z evropských trávníků zprostředkovali divákům komentátoři Michal Hrdlička a Michal Jinoch, které ve studiu doplnili Ladislav Maier a Marcel Lička jako hosté.

Kompletní program stanic NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2 najdete ZDE.

• 00:25 01:20