nova sport evropská liga

Sparta Praha
Zdroj: ČTK
Fotbalisté Sparty třemi góly otočili zápas

Fotbalisté Plzně sahali po druhém vítězství ve skupině Evropské ligy. Nad Villarrealem vedli ještě ve třetí minutě nastavení v dramatickém utkání 3:2, nakonec však o výhru přišli. O první místo ve skupině hrála Sparta. S APOELem Nikósie brzy prohrávala, třemi góly ale zápas otočila. Vzhledem k vysoké výhře Schalke postupuje z druhé příčky.

Plzeň vstoupila do zápasu lépe, když v osmé minutě proměnil pokutový kop Kolář. Jenže vedení Západočeši neudrželi. Krátce před přestávkou vyrovnával aktivní Bakambu, po hodině hry pak skóre zápasu otočil Dos Santos.

Plzeňští se ale nevzdali a šli odhodlaně za bodovým ziskem. K tomu přiblížil domácí o pár minut později Kovařík, v 90. minutě pak vypukla západočeská radost naplno, když se trefil Hořava. Domácí fanoušky ale zmrazil na začátku čtvrté minuty nastavení Soriano. Plzeň si po remíze 3:3 připsala čtvrtý bod ve skupině a vzhledem k prohře Dinama Minsk na trávníku Rapidu Vídeň 2:1 končí na třetím místě před Bělorusy.

On-line reportáž

Evropská liga ŽIVĚ

90. + 4.
stopky stopky

Zápas končí. Ačkoliv Sparta prohrávala, díky krásné trefě Juliše a dvěma gólům Lafaty nakonec vítězí 1:3.

90. + 1.
zajímavost zajímavost

Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec normální hrací doby.

87.
gól fotbal gól fotbal

Je to 3:1 pro Spartu! Lafatovi stačila necelá čtvrthodina na hřišti k tomu, aby vstřelil dva góly a pomohl Pražanům k velkému obratu. Kanonýr Letenských opět těžil z práce Konatého a v šesti zápasech základní skupiny Evropské ligy dává pátý gól.

To na Letné můžou evropskou část letošní sezóny hodnotit pozitivněji. Postup do jarní fáze prestižní Evropské ligy už měli sparťané v kapse díky výhrám nad Nikósií či Tripolisem a dvěma cenným remízám proti silnému Schalke 04.

Proti APOELu mohli ještě bojovat o první místo, brzy však prohrávali. Zápas ale nakonec zlepšeným výkonem ve druhé půli otočili. Nejprve se efektně patičkou trefil Juliš, čtvrt hodiny před koncem pak z lavičky naskočil do hry Lafata a pouhých 13 minut na hřišti mu stačilo na dvě branky. Protože ale Schalke vyhrálo nad Tripolisem vysoko 4:0, končí Sparta nakonec ve skupině druhá.

Už od 19 hodin hrál svůj zápas Liberec. Severočeši potřebovali k postupu porazit Olympique Marseille, od začátku utkání však měli navrch Francouzi, kteří do poločasu vedli o dvě branky. Hned zkraje druhé půle pak přidal třetí zásah Barrada a se Slovanem to vypadalo všelijak, jen ne dobře.

Jenže domácí se vzchopili. Dvěma slepenými góly Bakoše a Šurala se čtvrt hodiny před koncem dotáhli na rozdíl jediné branky, na víc však už nedosáhli. Naopak na 2:4 zvýšil v závěru Ocampos.