Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

transparent prase s turbanem

Proti imigraci a islámu! Fanoušci Jablonce přišli s tímhle plakátem

Transparent fanoušků Jablonce
Zdroj: FK Jablonec

Fanoušci Jablonce zadělali na pořádný problém. Na jednom z transparentů při ligovém utkání s Bohemians prezentovali svou nenávist proti islámu a imigraci: hrdá Evropa kope do prasete v turbanu. Příznivci fotbalového klubu přitom svůj klub.

Když jablonecký tým bojoval v domácím prostředí s Kodaní o Evropskou ligu, chystali fanoušci zajímavé transparenty a dokonce si je nechali schválit vedením klubu. Delegát UEFA ale plachtu nakonec na tribunu nepustil. Jakoby tušil...

 Na následný ligový duel fandové dílo ještě vylepšili. Je zřejmé, co dílo vyjadřuje. Hrdá Evropa se zelenobílým štítem, znázorňujícím jablonecké klubové barvy kope do prasete, letícího v turbanu. Nechybí ani korán a turecká vlajka. To vše bylo domalováno. Akce fanoušků přišla jen pár hodin poté, co se v nedaleké Bělé pod Bezdězem vzbouřili imigranti v improvizovaném uprchlickém táboře.


PSALI JSME


Provokativní karikatura se neztratila, její foto koluje po sociálních sítích. Jablonecký klub, v jehož čele stojí šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, se od akce fanoušků distancuje. „Rádi bychom se omluvili za nedůstojné chování části našich fanoušků všem menšinám, které tento obrázek mohl pobouřit,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí klubu Štěpán Hanuš.


Incident už vyšetřuje policie jako podněcování nenávisti nebo omezování jiných práv.


ČTĚTE TAKÉ


Není to první akce fotbalových fanoušků s protiislámskou tématikou. Velkou kauzu před nedávnem řešili ve futsalové lize, kde kotel fanoušků Slavie vyvěsil při utkání s Benagem transparent s nápisem "Islám v ČR nechceme". Klub Benago přitom založil kosovský Albánec Beni Simitči, který sází právě na hráče z muslimské komunity.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:50

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

   20:30

   MAXI TIP Poker Tour (5)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program