Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2015 19:51
evropská liga chtějí prázdný kotel

Euro na uprchlíky? Ultras Sparty důležitý zápas raději vynechají

Ultras Sparty vyhlásili čtvrtečnímu zápasu distanc
Zdroj: profimedia.cz
Ultras Sparty vyhlásili čtvrtečnímu zápasu distanc

Na bouřlivou kulisu zapomeňte. Důležitý zápas Evropské ligy s kyperským APOELem Nikósie bude na pražské Letné doprovázet poněkud komornější atmosféra. Důvod? Nejtvrdší jádro sparťanských fanoušků se totiž rozhodlo od duelu distancovat. A to kvůli podpoře uprchlíků.

Každý klub, který se v letošní sezoně zúčastní Ligy mistrů nebo Evropské ligy, věnuje z prvního domácího zápasu euro z každého prodaného lístku na podporu migrantů, kteří momentálně zaplavují Starý kontinent. S nápadem na tuto sbírku přišlo FC Porto, jehož iniciativu podpořil předseda UEFA Michel Platini.


Sparťanští ultras ale dali jasně najevo, že solidarita se jich moc netýká. "Je to nechutná politika mafiánské organizace, jenž nese název UEFA. Dosud není známo, jakým způsobem se budou peníze přerozdělovat a kam přesně budou směřovat," cituje prohlášení sparťanů web hooligans.cz.


NEPŘEHLÉDNĚTE:


Příznivci ze sparťanského kotel ale zdůraznili, že nevyhlašují oficiální bojkot. "Jedná se o situaci, ve které se musí každý z vás rozhodnout samostatně a zvážit svoji přítomnost na utkání, které provází takové okolnosti. Tímto apelujeme na všechny aktivní lidi a fans skupiny, aby nám vyjádřili svoji podporu a nevyvěšovali své vlajky a nezdržovali se v oblasti horního sektoru kotle."

Fanoušci Sparty během derby se Slavií
Zdroj: profimedia.cz Fanoušci Sparty během derby se Slavií


Samotným hráčům ale toto rozhodnutí moc radosti neudělá. Po remíze v Tripolisu budou svěřenci kouče Zdeňka Ščasného chtít kyperského soupeře porazit. A bez tradiční podpory fanoušků to bude o něco těžší.


"Jsme si vědomi, že svoji nepřítomností oslabujeme naše hráče na hřišti, nehodláme však přistupovat na špinavé praktiky organizací ECA a UEFA, které nejprve trestají politiku ve sportu a následně vám ji vnucují bez možnosti výběru. Ztrátu tří bodů dokážeme skousnout, ztrátu Evropy nikoliv," dodali zástupci ultras v prohlášení.


Nutno podotknout, že s podporou uprchlíků nesouhlasí ani značná část plzeňských fanoušků. Jak jinak si vysvětlit, že při zápase s běloruským Dinamem Minsk nepřišla početná skupina fanoušků, která jinak zaujímá výsadní místo v kotli?
 


Jak bude atmosféra na Letné vypadat se dozvíte na programu NOVA Sport 1, který bude utkání Sparty s APOELem od 19 hodin vysílat v přímém přenosu!
 

pha TN.cz