Sjezd v Bulharsku

Ledecká ve sjezdu propadla. Senzační triumf slaví Shiffrinová

Ester Ledecká ve sjezdu na nejlepší tentokrát nestačila

Lyžařská královna Ester Ledecká tentokrát v náročném sjezdu neuspěla. V bulharském Bansku startovala jako třetí a ačkoliv dojela průběžně první, postupně se propadala. Nakonec z toho bylo až 20. místo. Z překvapivého vítězství se radovala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Po senzačním triumfu na oprášeném snowboardu, kdy Ester Ledecká vyhrála závod Světového poháru ve slovinském Rogle, se její cesta odvrátila znovu k závodům na lyžích. V bulharském Bansku se totiž jel sjezd, ve kterém měla 24letá Češka dobrou bilanci.

Ledecká totiž vyhrála hned první sjezd sezony v Lake Louise, druhý den pak na stejné trati dojela čtvrtá. V dalším závodě v rakouském Zauchensee pak skončila také v Top 10, když se umístila na 8. příčce.

Tentokrát však její výkon na užší špičku nestačil. Ledecká měla sice v cíli na své první dvě konkurentky náskok 24 setin, jenže tento čas se ve finále neukázal jako rychlý a Ledecká se tak postupně propadla.

Nakonec ztratila na vítězku přes dvě a půl vteřiny a skončila až na 20. místě.

Z triumfu se radovala další fenomenální lyžařka Mikaela Shiffrinová, která sice nemění prkno za lyže, zato však úspěšně kombinuje lyžařské disciplíny.

Poté, co pravidelně vítězí ve slalomech a obřích slalomech, si odskočila na sjezd, který překvapivě vyhrála o 18 setin před Italkou Brignoneovou.