MMA hvězdy v esportu

Esporty se pouští i do MMA. V Kladně se utkají nejlepší hráči konzolové UFC i s Kinclem

Patrik Kincl
Zdroj: Profimedia
Téma:

V letošním roce, kdy koronavirus zasáhl klasické sporty, se na vrchol sledovanosti i v České republice dostaly esporty, tedy soutěžní videohry. FIFA a NHL už jsou mezi hráči celkem profláknuté, no a teď se dostává pozornosti i bojovým sportům.

MMA, stejně jako esporty, se těší rychlému růstu počtu fanoušků. A na konzole už nějaký ten rok vychází po vzoru fotbalu a hokeje jejich videoherní simulace. Nejnovější díl nese název UFC 4 a právě v něm se v Čechách koná první turnaj. V rámci MMAsters E-League se proti sobě utká osmička nejlepších, která postup vybojovala v celkem třech kvalifikacích.

 

A právě v neděli 20. prosince se v Kladně uskuteční vyvrcholení, tedy superfinále tohoto unikátního turnaje. Kromě odměny na vítěze ale čeká ještě jeden unikátní zážitek. Superfinále totiž bude komentovat špičkový MMA zápasník Patrik Kincl a bojovník ze slavné UFC David Dvořák. Oba borci si navíc zkusí poměřit své síly ve hře a vítěz tohoto duelu se pak utká i s absolutním vítězem turnaje. Na turnaji se tak propojí virtuální MMA s tím reálným.

"Patrik Kincl a David Dvořák jsou ostřílenými hráči jak na PC, tak na konzolích. Navíc Patrik stál za celým nápadem a těší se na esportový turnaj tolik, že do studia na super-finále dorazí rovnou z Polska, kde ho den předtím čeká ostře sledovaný zápas v nejprestižnější evropské organizaci KSW,“ vysvětlil jeden z organizátorů turnaje Vít Heral.

 

A co všechno na vítěze vlastně čeká? Štědré poukázky na nákupy, které se před Vánoci jistě hodí a také VIP vstupenky na galavečer bojových sportů MMAsters League. Zápasy můžete sledovat na streamovací platformě twitch.tv.

Související témata:
maj

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program