Baník a FIFA 21

Esport jede! Baník Ostrava zakládá svůj vlastní tým

FC Baník Ostrava vstupuje do esportu
Zdroj: fcb.cz
Téma:

Baník Ostrava zakládá svůj vlastní esportový tým, který ponese název eSport FC Baník Ostrava. Klub bude mít tedy nově zastoupení nejen na trávnících FORTUNA:LIGY, ale také na virtuálních stadionech ve hře FIFA.

 

Šanci stát se hráčem, který bude Baník v této hře zastupovat, má každý fanoušek tohoto tradičního moravskoslezského klubu. Baník uspořádá kvalifikační turnaj pro širokou veřejnost a tři nejúspěšnější hráči dostanou právo reprezentovat nový esportový tým.

 

Baník svůj esportový tým oficiálně založil v pátek, nepředstavil však žádné podporované hráče. Šanci totéž chtějí představitelé ostravského klubu dát naprosto každému. Přesné termíny jsou zatím neznámé, ale konat by se měl do konce letošního kalendářního roku. Prvním turnajem pro budoucí hráče Baníku bude další ročník e:LIGY, oficiální soutěže od Ligové fotbalové asociace.

 

 

„Založení esportového týmu vnímáme jako skvělý marketingový nástroj a způsob, jak obrátit pozornost mladých vyznavačů esportu směrem k Baníku, a tím také k reálnému fotbalu. Jedním z úkolů esportového týmu bude přilákat jeho vyznavače do ochozů stadionu,“ uvedl Marek Lorenc, tiskový mluvčí Baníku Ostrava.

 

Loni se e:LIGY až na výjimky neúčastnily esportové sekce daných klubů, jen jejich jednorázoví reprezentanti, letos se ale vše posouvá na další úroveň. Fotbalový simulátor FIFA zažívá opravdu velký rozmach a řadí se mezi největší tituly česko-slovenské scény scény.

 

 

Před rokem za baníkovce kopali hráči Va6ek7 a Rak. Pokud na ně kdokoliv chce navázat, tak by měl v následujících týdnech rozhodně sledovat sociální sítě klubu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program