Smolná prohra

Ultramaratonská bitva, český běžec útočil na výhru, pak selhala technika

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 7. 4. 2020
Téma:

Český ultraběžec Radek Brunner se zúčastnil neobvyklé a dost drsné výzvy, při které vás jen při myšlence na ni rozbolí nohy. V rámci Quarantine Backyard Ultra totiž absolvoval na běžeckém pásu náročný výkon a jen kvůli selhání techniky ho nakonec neokořenil zaslouženým úspěchem.

Brunner patří v těchto odvětvích mezi českou špičku, když je mistrem republiky v běhu na sto kilometrů nebo ve 24hodinovém běžeckém závodě. V době domácí izolace chtěl však splnit jiný úkol.

 

Zapojil se totiž do výzvy Quarantine Backyard Ultra, která spočívala v tom, že sportovec musí každou hodinu uběhnout na páse (případně venku, pokud je to v zemi povolené) vzdálenost dlouhou 6,7 kilometru.

Pro profesionální běžce je tento úkol poměrně jednoduchý, nicméně Radek Brunner ho společně s Američanem Wardianem posunuli na zcela novou úroveň. Ve stejném režimu totiž dokázali běžet neuvěřitelných 63 hodin v kuse.

V době, kdy měli na kontě už 422 kilometrů za sebou, zbyli ve startovní listině už jen pouze oni dva. Poté však přišla smolná chvíle pro našeho ultraběžce, který po téměř třídenním zápolení vinou selhání techniky neodstartoval včas do dalšího úseku a následně byl sporně diskvalifikován.

Zklamaný Čech, který po tomto epickém souboji takto neslavně skončil, tak nezíská cenu v podobě zlaté role toaletního papíru, která nakonec připadla právě americkému běžci Michaelu Wardianovi.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program