nhl velká noc

Parádní gól a aplaus! Byla to derniéra? Eliáš k tomu řekl víc

Patrik Eliáš
Zdroj: NHL media

Jestli tohle měl být poslední zápas Patrika Eliáše v NHL, lépe dopadnout nemohl! Zkušené zakončení ostříleného harcovníka znamenalo poslední gól Devils v letošní sezóně. Po zápase se pak Eliáš rozpovídal o své budoucnosti.

Devils už věděli, že vyřazovací boje o Stanley Cup budou už počtvrté za sebou bez nich. Přesto se s letošním ročníkem NHL rozloučili ve velkém stylu. S Torontem sice rychle prohrávali, pak ale jeden z týmů "Original Six", které byly u zrodu nejslavnější a nejlepší hokejové soutěže světa, roznesli na svých ďábelských kopytech.

 

Velkou zásluhu na tom měl mladíček Pavel Zacha. Devatenáctiletý útočník zažil famózní premiéru, když při svém prvním startu v NHL připravil dva góly z pěti a důrazně tak dal najevo, že v zámoří nehodlá hrát jen druhé housle.

 

Když v NHL debutoval Patrik Eliáš, nebyl jeho současný parťák z jedné lajny ještě ani na světě. Bylo to už v sezóně 1995/6, shodou okolností také v devatenácti letech. Za tři dny oslaví Eliáš čtyřicítku. Spolu s Jaromírem Jágrem patří k nejstarším hráčům v letošním ročníku NHL. A podobně jako útočník floridských Panterů má za sebou skvělou kariéru.

 

 

Prakticky celou prožil v New Jersey. S Ďábly získal dvakrát Stanley Cup a stal se vůbec nejlepším střelcem tamní hokejové historie. Proti Javorovým listům to byl od něj gól s pořadovým číslem 407. K tomu přidal 615 asistencí. Odehrál celkem 1240 zápasů.

 

Pokud se s Devils dnes loučil, nemohlo to dopadnout lépe. Do konce zápasu chybělo pár vteřin, když domácí využili chyby Toronta v rozehrávce a k Eliášovi se zpoza klece dostal puk. Zkušený útočník se nerozpakoval a než se gólman Maple Leafs stihl srovnat v bráně, napálil puk za jeho záda.

Žádné symbolické ocenění na odchodnou, Patrik Eliáš si vyhlášení první hvězdou zápasu beze zbytku zasloužil. Kromě branky přidal ještě dvě přihrávky a mohl si vychutnat, jak mu aplaudovala celá Prudential Center v Newarku, domácí aréna Devils.

 

Eliáš drtivou část sezóny promarodil. Vrátil se až na její úplný závěr. Aby se rozloučil? "Kdybyste se mě zeptali před tím, než jsem vstoupil na led, řekl bych s více než padesátiprocentní šancí, že se nevrátím," přiznal po utkání. Trojice zápasů, které stihl odehrát po své téměř čtyřměsíční vynucené pauze a v nichž si připsal tři kanadské body, ale jeho názor dost možná nahlodala. "Cítil jsem se mnohém lépe, než jsem čekal. Po zápasech jsem nepociťoval žádné problémy, takže uvidíme," nechal si ještě otevřená zadní vrátka. 

Související témata:
msl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   15:00 16:50
   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   15:00 16:45
   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

   22:40

   Basketbal: Russell Westbrook - Rychlé ruce 2015 - 2020

   22:55

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program