Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2016 19:47
šlágr Bez reflektorů

El Clásico letos poprvé odpoledne! Kvůli Číně a Premier League

Cristiano Ronaldo a Camp Nou
Zdroj: Profimedia
Cristiano Ronaldo a Camp Nou

Odpoledne zápasu roku nadešelo. Jenže tentokrát to bude opravdu nezvyklý čas. El Clásico, duel nesmiřitelných nezačne za tmy a pod reflektory, ale ještě odpoledne. Zápas totiž začne už v 16:15 středoevropského času. Ano, i španělskou La Ligu a dokonce i Barcelonu a Real Madrid ovládá asijský trh.

Fotbalové fandy po celém světě jako vždycky rozdělí souboj gigantů na dva nesmiřitelné tábory. V jednom ale bude zítřejší střetnutí na Nou Campu unikátní. Důvodem je celosvětová prestiž souboje dvou gigantů španělského fotbalu. Pro mnohé fanoušky je to ale také známka toho, jak rychle ovládají asijské skupiny fotbalové prostředí.Na zápasy španělské ligy si diváci většinou musí počkat do pozdějších večerních hodin. Alespoň na ty prestižnější. Tradiční El Clásico se řadí úplně nejvýš, a proto poslední tři vzájemné zápasy vysílaly od 18:15, 20:30 a 22:05. Zítra tomu ale bude jinak.

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Zdroj: Profimedia

Slavné El Clásico je především značkou, která prodává. Vysílací práva na první střetnutí v této sezoně španělské La Ligy se prodala do více než 100 zemí světa. Dlouhodobě nejsledovanější fotbalovou soutěží světa je ale konkurenční Premier League. To funkcionářům španělské ligy není po chuti. A tady je ten druhý důvod. Jak to ve svém tématu rozebírá list Independent, El Clásico tentokrát vstoupí i do boje s anglickým fotbalem.Hvězdy obou klubu totiž vyběhnout na trávník už v 16:15. Proč? Jedním z důvodů může být dohoda, kterou před časem udělaly anglické kluby na podporu plných stadionů. Od roku 2011 nebohou britské televize v sobotní mezi 14:45 a 17:15 vysílat žádné fotbalové utkání. Vysílání v tomto časovém rozmezí snižovalo návštěvnost na utkáních všech soutěží.

Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia Cristiano Ronaldo

Dalším cílem je pak přitáhnout k obrazovkám více diváků na americkém a asijském trhu - zejména v Číně. Tam si fotbaloví nadšenci museli v klasický vysílací čas hodně přivstat a zájem o vysílací práva to samozřejmě snižovalo.

Barcelona a Real si v sobotu zahrají v historii už po dvěstětřicáté. Statisticky má mírně navrch klub z hlavního města, který se radoval v 93 duelech. Katalanský celek si historicky připsal 89 vítězství a v 48 případech se obě mužstva rozešla za nerozhodného stavu. Papírovým favoritem je letos Real. Ze stotisícového katalánského kotle se ale tři body vozí jen těžko.

independent.co.uk

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 00:00 01:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   01:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   02:15

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   09:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program