mladá hvězda

Eichel je naštvaný na Buffalo: Chci hrát hokej, ať už to bude kdekoliv

Jack Eichel
Zdroj: Profimedia
Jack Eichel
Jiří Průša
Jiří Průša
11.5. 2021 15:16
Téma:

Jack Eichel už od začátku března nenaskočil do žádného zápasu hokejové NHL kvůli svému zraněnému krku. S koncem sezony se nyní rozhovořil o svém zaměstnavateli a organizaci Sabres rozhodně nechválil.

Eichel je ve 24 letech již třetí sezonou kapitánem. V roce 2015 byl v draftu vybrán jako druhý hned za Connorem McDavidem a svůj potenciál naplňuje. V první sezoně nasbíral přes padesát bodů a od té doby se jen zlepšoval, jenže s trápícím se Buffalem si v pěti sezonách ještě nezahrál play-off a letošní šestý ročník na tom nic nezmění.

 

Tento rok je pro nadaného Američana o to horší, že od sedmého března nehrál kvůli poraněnému krku. "Řekl bych, že jsem naštvaný na to, jak se tu řešily věci od té doby, co jsem se zranil. Lhal bych, když bych řekl, že věci šly hladce od mého zranění. Takže ano, cítím se trochu odtržený od své organizace. Byly to těžké časy," uvedl Eichel podle NHL.com.

 

Eichelův problém tkví v tom, že on si přál podstoupit operaci, jenže tým byl proti. "Pro mě je teď asi nejdůležitější, abych se uzdravil a vyřešil, jak se dostat příští rok zpátky na led, ať už to bude kdekoliv," naznačil svůj odchod. Na otázku, zda požádal o svou výměnu, odmítl odpovědět.

 

"Mým cílem je zase hrát a pomoci klukům v kabině i celé organizaci vyhrávat zápasy. Budu v tom pokračovat tak dlouho, dokud tu budu," připustil opět, že v dlouhodobých plánech patrně nepočítá se setrváním u Sabres.

Pro Eichela je ale problém, že pokud mu Buffalo nevyjedná přestup, setrvá ve státu New York až do roku 2026. Před třemi roky totiž podepsal osmiletou smlouvu na deset milionů dolarů ročně. Peníze si tedy vydělá pěkné, ale aby získal i nějaký klubový úspěch, bude se muset v Buffalu něco změnit. Letos Sabres skončili úplně poslední v celé lize se ztrátou šesti bodů na předposlední Anaheim.

Letošní zmar hokejistů Buffala podtrhuje nepovedené střídání, kdy Sabres měli na ledě deset hráčů najednou:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (442)

   17:20 17:35
   17:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program