eFotbalista roku

eFotbalista roku: fanoušci FIFA poprvé zvolí svou hvězdu

Fotbalista roku 1
Zdroj: https://www.instagram.com/ereprecz/?hl=cs
Jezharra
Tereza Kodýtková
18.2. 2021 9:31
Téma:

Vyhlašování sportovců roku je dlouholetou tradicí, kterou ve všech možných zemí světa každoročně sledují statisíce fanoušků všech možných sportů. Letos budeme mít v České republice o jednoho vyvoleného více: vůbec poprvé v historii totiž bude vyhlášen eFotbalista roku. Máme se na co těšit!

Za poctu hráčům série FIFA můžeme vděčit Fotbalové asociaci České republiky. Hlasovat se totiž bude prostřednictvím ankety, kterou zajišťuje její podprojekt eRepre.

FIFA je série videoher simulujících fotbalová utkání, kterou vydává americké studio Electronic Arts. V dnešní době má téměř každý známější fotbalový tým svou esportovou sekci, která se na hraní elektronického fotbalu zaměřuje. Výjimkou nejsou ani přední české týmy jako jsou Sparta, Slavia či Bohemians.

Nejlepší hráč virtuálního fotbalu za rok 2020 bude vyhlášen v televizním přenosu společně s hlavní kategorií Fotbalista roku. Výběr eFotbalisty roku by měl proběhnout na podobném principu jako hlasování u ostatních kategorií, ovšem s přihlédnutím ke specifikům elektronického prostředí.

Porota bude sestavena z hráčů jednotlivých FIFA týmů, jejich manažerů, předních organizátorů esportových turnajů a reportérů masových médií a nebudou chybět ani fotbalisté české reprezentace, jmenovitě Patrik Schick a Jakub Jankto. Porotců bude 49 a každý bude disponovat jedním hlasem.

Poslední, padesátý hlas, bude věnován fanouškům. Ti se k hlasování mohou přidat na Instagramu eRepre. Vyhlášení eFotbalisty roku proběhne večer 23. března na televizním kanále ČT sport. Iveta Vondrová, ředitelka oddělení reprezentace, se k vyhlašování vyjádřila následovně:

„Věříme, že tato anketa vzbudí velký ohlas nejen u samotných hráčů, ale v celém herním světě i v médiích. Prvním ročníkem chceme odstartovat tradici, která má velký potenciál směrem do budoucna. Pro nás je to zase možnost ukázat, že špičkoví čeští FIFA hráči jsou také aktivními sportovci, kterým třeba úplně nevyšla kariéra v profesionálním fotbale, ale i nadále se mu věnují.“

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program