výsledky NHL

Edmonton se rozstřílel! Draisaitl zapsal šest kanadských bodů!

1.2. 2021 7:05

Pořádnou hokejovou přestřelku v noci nabídlo utkání NHL mezi Edmontonem Oilers a Ottawou Senators. Domácí se rozstříleli a německý centr Leon Draisaitl zapsal hned šest kanadských bodů.

Během noční NHL se českým hokejistům příliš nedařilo. Jediným Čechem, který bodoval, byl Filip Hronek, jenž zapsal asistenci při prohře Detroitu s Floridou.

Red Wings šli v první třetině do vedení, ale hostující Panteři otočili průběh utkání třemi góly a domácí se pokoušeli o obrat v posledních vteřinách. Hronek si připsal asistenci u Manthovy trefy z předposlední minuty, jenže více toho Detroit nestihl, takže prohrál 2:3.

Naopak extrémně se dařilo jednomu německému zástupci v nejlepší hokejové lize světa. Draisaitlův Edmonton se utkal s Ottawou, kde hraje vycházející hvězda německého hokeje Tim Stützle, ale Draisaitl ukázal, kdo hraje v NHL mezi Němci prim.

Oilers měli po deseti utkáních špatnou bilanci a figurovali na nepostupových příčkách, a tak se rozhodli proti poslednímu týmu kanadské divize, Ottawě Senators, vyhrát za každou cenu.

V Albertě se tedy odehrála nevídaná přestřelka, při které padlo třináct gólů a hned osm v první třetině. Olejáři šli brzy do vedení a Senators se marně pokoušeli náskok svých soků dohnat.

Během osmigólového přídělu zářily i dvě největší hvězdy Edmontonu. Connor McDavid dal gól a u dalších čtyř asistoval a Leon Draisaitl zapsal neuvěřitelných šest gólových nahrávek.

Draisaitlův krajan Stützle dokázal pouze jednou skórovat, čímž pouze mírnil prohru svého týmu 5:8.

Výsledky noční NHL:

Carolina Hurricanes - Dallas Stars 4:3 po nájezdech (1:0, 1:1, 1:2, 0:0, 2:1)

Detroit Red Wings - Florida Panthers 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Filip Hronek 0+1

Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Philadelphia Flyers - New York Islanders 4:3 po prodloužení (1:0, 2:1, 0:2, 1:0)

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)

Edmonton Oilers - Ottawa Senators 8:5 (5:3, 3:0, 0:2)