Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

play off hokejová extraliga

Dynamo to nevzdává: 10 tisíc lidí ho dohnalo k výhře nad Třincem!

HC Dynamo Pardubice
Zdroj: ČTK

Hokejisté Pardubic porazili ve třetím čtvrtfinálovém utkání play off extraligy Třinec 3:2 a v sérii snížili na 1:2. Východočeši udělali před 10.077 diváky největší krok k úspěchu již v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Vítězný gól dal útočník Matěj Beran. Čtvrtý duel se odehraje v neděli opět v Pardubicích.

Na domácích byla od úvodního buly znát obrovská chuť postavit se osudu a přes nepříznivý stav 0:2 po duelech na třineckém ledě ještě zamotat vývoj série. Odhodlání Dynama navíc už po 66 vteřinách hry umocnil Sacha Treille, jenž po ideální přihrávce Petra Sýkory rychle zužitkoval brzkou přesilovku po Hrňově hákování.

Ve čtvrté minutě mohl vyrovnat Vlach, jenže Kacetl skvěle zasáhl betonem. Třinečtí hráli brzy poté svou první početní výhodu, na jejímž konci Svačina před prázdnou brankou netrefil poskakující vyražený kotouč. V desáté minutě naopak nedokázal na druhé straně Poulíček z brankoviště usměrnit Kautovu prudkou přihrávku.

Kacetl pak znovu podržel domácí v končící 13. minutě, kdy byl mezi kruhy nekrytý Mikulík, ale pardubická opora zasáhla se štěstím lapačkou. Velké šance se v 17. minutě zalekl mladík Kvasnica, pár vteřin poté se na půlce srazili nešťastně jeho spoluhráči Vlach s Rákosem a hosté tím o Vlacha pro zbytek utkání přišli. V signalizované výhodě jim navíc zasadil další ránu Kaut, jenž si pohotově našel odražený puk po Perretově střele.

Druhé dějství tolik vzruchu nepřineslo. Ránu Tomáše Svobody bez přípravy vykryl Hrubec. Na konci 27. minuty vyhodil Wishart puk do hlediště a Oceláři hráli 47 sekund pět na tři, ale nevymysleli absolutně nic.

Po polovině základní hrací doby mohl hodně dlouho vybírat místo pro zakončení Dušek, jeho úmysl však Hrubec přečetl. Chvilku nato Marosz oslovil Petra Sýkoru, jenže tomu stál znovu v cestě skvělý Hrubec.

Zápletku přineslo Linhartovo snížení z 42. minuty. Chvilku poté neproměnil obrovskou příležitost Rákos, když pohotový Kacetl pravým betonem odmítl vyrovnání. Na začátku 47. minuty uklidnil Východočechy v signalizované početní výhodě 3:1 díky velkému důrazu Beran, ale hosté zdaleka nerezignovali.

V 52. minutě se Poulíček v oslabení vrhl na útočné modré čáře za pukem, jenže Hrubec u něj byl dřív a domácí forvard pykal za zásah do nohou. Oceláři měli k dispozici 108 vteřin přesilovky pět na tři, vzali si na ni oddechový čas, a přestože v tu chvíli zbývalo do konce přes osm minut, vše ještě umocnili hrou bez gólmana.

Ostřelování Kacetlovy branky úspěch nepřineslo, stejně tak ani další power play, ale v čase 58:08 vystihl špatnou rozehrávku Pardubic při vlastním oslabení Petružálek a snížil. Třinečtí navíc hráli v závěru přesilovku, ale Dynamo se statečně ubránilo.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program