blíží se třetí zápas

Dvořák: Věřím v ukončení před limitem, pak chci novou smlouvu

David Chmátal
David Chmátal
17.2. 2021 14:44
Téma:
MMA

Davida Dvořáka čeká třetí zápas v UFC. Podle neoficiálních zpráv se střetne s Raulianem Paivem, který je v žebříčku muší váhy jen o místo pod českých fighterem. Hrobník zatím jméno nepotvrdil, ale v rozhovoru prozradil, že by duel rád ukončil před limitem a další vítězství využil k domluvení nové, lepší smlouvy.

Davide, objevily ze zprávy o vašem třetím zápase v UFC. Sám jste dával fotku na sociální sítě…
"Nemůžu potvrdit datum, ale můžu říct, že na začátku léta budu mít zápas, který je podepsaný a oficiální."

 Jak dlouho jste s UFC o zápase jednali?

"Vyjednávání neprobíhala. My jsme UFC hned po posledním zápase poslali zprávu, jak na tom zdravotně jsem. Měl jsem potrhané vazy a pár dalších věci, takže zprávu, že jsem mimo. V lednu jsme jim říkali znovu, že ještě nejsem schopný nastoupit, takže jsme žádnou nabídku neočekávali. Nicméně přišla, právě na konec jara, nebo začátek léta. My jsme řekli ano."
Takže jste ani nevybírali soupeře?
"Je to vlastně potřetí, co nám nabídli soupeře a my hned přijali. Nikdy jsme soupeře nevybírali. Do UFC jsme nepřišli taktizovat a vymýšlet nějaká numera. Dokud mám základní kontrakt, tak beru bez ohledu na to, zda jdu s trojkou nebo patnáctkou váhy. Chci všechny porazit."


Dříve jste cílil na duel s Timem Elliotem, vyměnili jste si pár slov a vypadalo to, že na něj počkáte…
"Elliot má zápas 6. března. Těžko říct, jak ten zápas dopadne. Jestli vyhraje, jestli nebude zraněný. Je riskantní na to čekat. Pokud vyhraje, tak si myslím, že mě zase začne vyzývat, tak jako před tím. K tomu zápasu jednou dojde, ať už dřív, nebo později. Neuteče tomu on ani já."

Říkal jste, že jste UFC posílal zprávu, že nejste ještě zdravotně fit. Limituje vás stále zranění z předešlého duelu?

"Ve všech směrech se připravuju naplno, jen ještě tolik nespáruju. To je asi jediná věc."


A na čem tedy pracujete, kam jste se posunul?
"Snažím se posouvat technicky. Nejsem si jistý, jestli jsem odstranil všechny nedostatky z minulého zápasu. To poznám až začnu pořádně spárovat. Pořád se učím nové pohyby, nové věci a ve třetím zápase budu úplně jiný fighter. Můj styl bude jiný, nové kopy, nové údery. To je cesta k překvapení a porážce soupeřů."

Nyní jste v TOP 10, na kontě máte dvě výhry, jaké máte vyhlídky?
"Záleží, jak zápas bude probíhat a co v něm předvedu. Já věřím, že by se mi mohlo konečně podařit ukončení před limitem. Chtěl bych zkusit rovnou vyjednat nový kontrakt a nečekat na čtvrtý zápas toho stávajícího."


Takže byste mohl usilovat o lepší smlouvu?

"Těžko říct, jestli lepší. Kdybych měl na kontě čtyři výhry, tak bych měl lepší pozici na vyjednávání. Ale se třemi výhrami, neporažený, blízko top pětky a určitě bych našel další argumenty, které by to dokázaly podpořit. Prostě člověk má jistotu, podepíše kontrakt a má jasnou budoucnost."Není lepší jednat až po čtvrtém zápase?
"I kdybych měl čtyři výhry, tak není nic stoprocentní. Můžu udělat nějaký průšvih, což věřím, že neudělám, nebo se může něco stát. Zkrátka nic není jisté. Raději mám vrabce v hrsti než holuba na střeše. Raději budu vyjednávat o novém kontraktu, jiných penězích. Zkusit to. Pak už je to na UFC."
 

K lepší smlouvě by vám pomohlo lepší umístění v žebříčku, že?
"Určitě, hned jak budu blízko TOP 5, tak si budu moci říct o dvojnásobnou odměnu. Neříkám, že dostanu 50 tisíc dolarů za zápas plus 50 tisíc dolarů za výhru, za to UFC asi stát nebudu, ale minimálně dvojnásobek toho, co mám teď, bych si mohl říct."

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program