cesta na vrchol

Dvořák stoupá v UFC žebříčku. Kolik zápasů ho dělí od šance na titul?

David Chmátal
David Chmátal
20.5. 2020 16:04
Téma:
UFC

David Dvořák se v rozhovoru pro televizi Nova vrátil k debutu v UFC. První vítězství ho o krok přiblížilo k vytouženému vrcholu. Připustil šanci na titul, ale sám nikam nespěchá. Soustředí se na odstranění chyb, které se mezi MMA elitou neodpouští.

Sedmadvacetiletý Dvořák (18-3) je prvních Čechem v historii, který dokázal vyhrát premiérový zápas v UFC. Po debutu se dokonce dostal do top patnáctky muších vah (57 kg).
 


„Mě to samotného překvapilo, že mě po prvním zápase dali na patnácté místo. Teď jsem se protočil s De La Rosou a jsem na čtrnáctém. Myslím, že kdybych takhle vyhrál další čtyři zápasy v řadě, tak je šance na titul reálná,“ řekl nejnovější český reprezentant v UFC.

 

„Proč ne. Ale já se chci postupně k tomu probojovat. Pomalu, ale jistě,“ dodal Dvořák o strategii své cesty na vrchol.
 

První zápas v UFC Dvořák absolvoval 14. března na galavečeru v Brazílii. Po třech kolech získal jednomyslné bodové vítězství nad domácím Bruno Silvou (10-5-2). Vstup mezi MMA elitu byla cenná zkušenost, která mu ukázala hodně nedostatků.
 

„Můj první zápas byl pro mě i pro tým hodně těžký. Já jsem byl po dlouhé nemoci a měl jsem krátkou přípravu. Bylo tam hodně chyb, ale poslední dva měsíce dělám na tom, abych chyby odstranil a byl daleko lepší,“ zhodnotil premiéru Dvořák.
 

První část rozhovoru, kde Dvořák okomentoval dění v muší váze: 

Jeho kariéru, stejně jako všech ostatních zápasníků, zpomalila pandemie koronaviru. Kvůli té Dvořák nemohl odletět do Londýna, kde trénuje s Karlosem Vémolou a i spolupráce s domácími sparingpartnery byla obtížná. Avšak příprava se pomalu vrací do normálu a Dvořák už vyhlíží novou výzvu.
„Zatím zápas nemám, ale již jsme oslovili UFC a chtěli bychom zápasit po prázdninách, až se situace uklidní,“ komentoval vyhlídky své kariéry.


S kým a kde se znovu v kleci představí zatím není jisté, ale jako soupeře dříve zmínil Marka De La Rosu (11-4), kterého přeskočil v žebříčku muší váhy.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program