o tréninku

Dvořák šel v přípravě na UFC za hranu! Neobešlo se to bez zranění

David Dvořák po UFC premiéře
Zdroj: Profimedia
David Dvořák po UFC premiéře
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 23. 3. 2020
Téma:
UFC

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. David Dvořák promluvil o svém tréninku na UFC debut. Aby se připravil na vstup mezi MMA elitu trénoval tvrději než kdy dřív. Jeho sílu poznalo několik sparingpartnerů, kteří padali jako švestky.

„Všechny sparingy jsem jel s maximální tvrdostí, někdy to bylo za hranou, ale jinak to člověk nenatrénuje,“ odpověděl Dvořák na otázku, v čem se jeho příprava na debut v UFC lišila. O jeho tvrdosti se nešťastnou náhodou přesvědčili jeho sparingpartneři, kteří ze společného střetnutí odešli se zraněním.
 

„Zranění bylo víc, nebylo jen jedno. V Londýně byl klučina, který často kopal. Vychytal jsem to a trefil jsem tu druhou nohu na které stál. V ten moment jsem mu utrhl kotník. Nebyl to úmysl,“ prozradil Dvořák v talkshow Fight and Talk. Aby se připravil na světovou elitu, vycestoval za Karlosem Vémolou do jeho londýnského působiště.

Avšak tím to nekončí, Dvořák šel do všech sparingů naplno a bohužel si to vyžádalo další daň. „Ondřejovi Skalníkovi jsem zas omylem zlomil ruku. Chtěl jsem mu dát koleno do břicha a měl před sebou ruku, kterou jsem trefil. Těch lidí takhle bylo víc, ale nemám z toho radost,“ přiznává nejnovější zástupce České republiky v UFC.

Dvořák dostal nabídku na zápas v UFC jen v předstihu pěti týdnů. Jako náhradník se postavil v Brazílii Bruno Silvovi (10-4-2). I přes krátký čas na trénink se dokázal skvěle připravit a z klece odešel se 14. vítězstvím v řadě a poskočil na 15. pozici muší váhy.

Teď Dvořák odpočívá a užívá si rekonvalescence. UFC mu nařídilo 30denní klid na lůžku a kvůli současné situaci by stejně Undertaker nemohl plně trénovat. Každopádně s UFC podepsal smlouvu na čtyři zápasy a sám by se chtěl v kleci představit ještě letos.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program